Para Kazanma

Şirket İsmi ve Slogan Bularak Para Kazanma

Spread the love

Şirket İsmi ve Slogan Bularak Para Kazanma

Şirket ismi ve slogan bularak para kazanma son zamanların en trend işleri arasında yer almaktadır. Üniversite öğrencisinden ev hanımına, emekliden masa başı iş yapana kadar herkes bu işi yaparak ek gelir kazanabileceği gibi yaratıcılık sayesinde de keyifli zaman geçirebilir.

Şayet yaratıcılık konusunda kendinize güveniyorsanız, şirket ismi ve slogan bularak para kazanma yolunu tercih edebilir ve tam zamanlı bir işte çalıyor olsanız bile boş zamanlarınızı değerlendirerek para kazanabilirsiniz.

Squadhelp adlı internet sitesinde olduğu gibi daha birçok internet sitesi sayesinde şirketi için isim ve slogan arayan kişiler bu alanda yaratıcı olan kişilerle birleşerek; şirket sahibi istediği isim ve slogana ulaşırken siz de şirket ismi ve slogan bularak para kazanma yolu sayesinde eğlenerek kazanç sağlayabiliyorsunuz.

Şirket İsmi ve Slogan Bularak Para Kazanma

Slogan Satarak Para Kazanma

Farklı konular hakkında değişik sloganlar birden bire aklınıza geliyorsa, bunları not alarak şirket ismi ve slogan bularak para kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. Daha önce bahsettiğimiz gibi Squadhelp gibi internet siteleri hazırlamış olduğunuz bu sloganlar için para öderken, isim ya da slogan arayışında olan şirketler de önemli bir sorunlarına çözüm üretmiş oluyor.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Telegram Para Kazanma 2020

Slogan Hazırlama

Şirket ismi ve slogan bularak para kazanma için gündelik hayatta kullanılan ve herkes tarafından bilinen sade kelimeleri seçerek asıl olan öz mesajı verme hedefini gerçekleştirerek slogan oluşturabilirsiniz. Yani bir slogan öncelikle mesajını doğru vermeli ve kesinlikle akılda kalıcı olmalıdır.

Slogan bulma için doğru mesajı vermek için halka arz edilen markanın hizmet alanı, ürünleri, fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir ki her markanın ya da ürünün kendine has özellikleri bulunmaktadır. İletişim aracı olarak kullanılacak sloganın da bu farklılıkları öne çıkarması gerekmektedir.

Şirket ismi ve slogan bularak para kazanma adına farkındalık yaratarak orijinal isim ya da slogan bulmak için bazı soruları cevaplamanız istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

  • Sağlanan faydalar nelerdir?
  • Nasıl bir değer katılmalıdır?
  • Farkı nedir?
  • Güçlü yönleri nelerdir?
  • İlgi çeken ve şaşırtıcı yönleri nelerdir?
  • Başarı için ne kadar inançlıdır?

Soruları daha da çoğaltabileceğiniz gibi buna benzer sorulara cevap bulmanız kolay slogan yaratmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin bir marka için slogan oluşturmaya çalışıyorsunuz ve ‘’farklı’’ kelimesi genel olarak dikkat çekici bir kelimedir ve slogan içerisinde yer alması ortaya güzel ifadeler çıkmasına yardımcı olacaktır. Fakat farklı kelimesi marka ile uyuşmuyorsa ve marka ortaya farklı bir ürün ya da tasarım koymuyorsa, slogan içerisinde geçmesi de bir anlam kazandırmayacaktır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Tobacco Shop Açarak Para Kazanma

Şirket ismi ve slogan bularak para kazanma için sonuca doğru olarak ulaşmak ve şirket için doğru sloganı bulmak için asla amaçtan uzaklaşmamanız gerekmektedir.  Bulduğunuz sloganı çok basit bir ifade olarak düşünebilirsiniz ama önemli olan ifadenin basit olup olmadığı değil, doğru mesajı vermesi ve amaca hitap edebilmesidir.

Şirket İsmi ve Slogan Bularak Para Kazanma

Ayrıca sloganın akılda kalıcı olması gerektiğinden bahsetmiştik ki akılda kalıcı slogan bulmak için öyle edebi sloganlar üretmenize gerek olmamaktadır. Edebi slogan üretmeye çalışmanız ise, kaliteli slogan çıkarmanıza engel olurken, zaman açısından da büyük kayıplar yaşamanıza neden olacaktır. Akılda kalıcı sloganlar üreterek şirket ismi ve slogan bularak para kazanma adına tercih edilmeniz için slogan hazırlarken; ses benzerliklerinden yararlanabilir ve kafiyeli sloganlar üretirken, yalın olduğu kadar kısa sloganlar bulmayı hedef olarak seçebilirsiniz.

Ses benzerliği olan ve kafiyeli sloganlara örnek vermek gerekirse; Arçelik markası için hazırlanan ‘’Arçelik Demek Yenilik Demek’’ sloganı seçebileceğimiz gibi, yalın ve kısa olan slogan örneklerine ise Bosch markası için hazırlanan ‘’Önce Güven’’ sloganını verebiliriz ki örnekleri daha fazla çoğaltmak da mümkündür.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Soba Baca Temizliği Yaparak Para Kazanma

Şirket ismi ve slogan bularak para kazanma için örneklerde gördüğünüz gibi çok da zorlanmanız gerekmektedir. Önemli olan marka tarafından arz edilen ürün ve hizmet neyse uygun mesajı verecek ifadeler seçmeniz asıl olandır.

Slogan Hazırlarken Yapılmaması Gerekenler

Şirket ismi ve slogan bularak para kazanma adına isim ya da slogan oluştururken klişelerden kaçınmanız gerekmektedir. Nasıl ki dinlediğimiz bir fon müziğini belli bir süre sonra duymamaya yani fark etmemeye başlıyorsak, klişe sloganlarda istenilen hedefe ulaşılmasını engelleyecektir. Örneğin ‘’İndirim, kampanya’’ gibi kelimeler mağazaların camlarına sıradan bir punto ile yazılarak asılırsa, belli bir zamandan sonra dikkatimizi çekmezken;  aynı kelimelerin büyük puntolarla yazılması ya da görsellerle desteklenmesi daha fazla dikkat çekmeyi başaracaktır.

Kelimeler aynı olmasına rağmen sunumlarda yapılan farklılıklar daha fazla ilgi çekecek ve istenilen amaca ulaşıldığı için şirket ismi ve slogan bularak para kazanma adına tercih edilen olduğunuz için daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Evde Ek İş Başvurusu Yapın

Alt tarafta bulunan ”Yorum Yap” kısmına yazan değerli ziyaretçilerimize evde ek iş veren firmaların iletişim bilgilerini veriyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru girin.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu