Para Kazanma

Epoksi Masa Yaparak Para Kazanma

Spread the love

Epoksi Masa Yaparak Para Kazanma

Ahşap ve doğal taş gibi farklı ürünler kullanılarak epoksi masa yaparak para kazanabilirsiniz. Bu dekoratif ürünler ev ya da iş yerlerini güzelleştirirken, sadece satışını yapmak koşuluyla da epoksi masalardan ciddi paralar kazanabilirsiniz. Onun için öncelikle epoksi masa nedir, nasıl yapılır, maliyeti nedir gibi farklı soruların cevaplarını vermemiz bu sektörde çalışabilmeniz için önemli bir adım olacaktır.

Epoksi Masa Nedir?

Epoksi masa, özel ağaçlardan elde edilen kütüklerin belirli bir desen halinde oyulması sonucunda oldukça dayanıklı ve estetik olan kaplama malzemesi olan epoksi ile doldurulması ile üretilen bir masa türüdür. Epoksi masa yapımı sırasında şeffaf olan epoksi malzemeleri kullanılabilir fakat değişiklik istenildiğinde renkli metalik epoksi boyalarda tercih edilmektedir.

Son yılların en gözde masaları haline gelen epoksi masalar, şeffaf reçine adı verilen ve endüstriyel malzeme olarak da bilinen epoksi ile kaplanarak;  daha dayanıklı hale getirilirken, dekoratif malzemenin korunmasını sağlamaktadır.

Yalnız epoksi masa yapımı profesyonel olduğu kadar tecrübeli bir ekip tarafından belli hesaplamalar dahilinde belirli bir plan çerçevesinde yapılmalıdır. Çünkü epoksi kaplama malzemesi oldukça maliyetli bir malzeme olmakla birlikte işlem yapıldıktan sonra düzeltilmesi de oldukça zor bir malzemedir.

Epoksi Masa Yaparak Para Kazanma

Epoksi Fiyatı Ne Kadar?

Epoksi masalar için dikkat edilmesi gereken özellik, epoksi içine ağacın konulması değildir. Önemli olan epoksinin en az cam gibi keskin bir şeffaflığa sahip olmasıdır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Fikir Pazarı Nedir? Ne İşe Yarar?

Epoksi fiyatları incelendiğinde özelliklerine göre ve markasına göre fiyatlarının değiştiği görülmektedir. Küçük gramaj paketleri halinde satıldığı gibi 3-4 kilogram bidonlar halinde de satılmaktadır. Tabi ki kullanım özellikleri de fiyatların değişkenliğinde önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Epoksi Malzemesi Nedir?

Epoksi, yalıtım ve yapıştırıcı amacıyla kullanılan, su, asit ve ısı gibi etkenlere karşı yüksek dayanıklılık gösteren bir yapı malzemesidir. Dayanıklı ve güçlü olması nedeniyle endüstriyel alanlarda da kullanılmaktadır. Fakat son yıllarda mobilya sektöründe yaşanan değişiklikler ve farklı tarzlar oluşturma çabası nedeniyle epoksi malzemesinin içeriğindeki bileşenlerde değişiklik yapılarak farklı versiyonları mobilya sektöründe kullanılmaya başlanmıştır.

Reçine halindeyken eklenen sertleştirici madde ile belli bir sürede donma özelliği kazanan epoksi, bir kez donduktan sonra şekil değiştirmesi zor ve oldukça güçlü bir malzemedir.

Epoksi masa yapımı esnasında kullanılan epoksi malzemeleri, estetik olduğu kadar dayanıklı olması nedeniyle çok tercih edilmektedir. Epoksi masa yapımı için pek çok malzeme kullanılmakla birlikte, malzemelerin tümü epoksinin hazırlık aşamasını oluşturmaktadır. Epoksinin içerisinde bulunan en önemli madde ve her uygulamada mutlaka kullanılan madde reçine bazlı bir malzemedir. Bu reçine bazlı madde epoksi karışımlarını daha yapışkan hale getirirken, uygulandığı alanda daha sağlam bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır.

Epoksi masa yapımı sırasında kullanılan diğer malzemeler ise; karışımın sert ve katı hal almasını sağlamak amacıyla kullanılan sertleştiriciler ve sertleştiricilerden sonra kullanılan yoğunlaştırıcılardır. Böylelikle epoksi karışımı istenilen seviyeye gelerek, sonuç açısından da istenilene ulaşılmayı sağlamaktadır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Yastık Kılıfından Yer Minderi Yaparak Para Kazanmak

Epoksi Masa Fiyatları

Epoksi masa fiyatları hakkında bilgi vermeden önce epoksi kullanımının avantajlarından bahsetmek fiyatların anlaşılması açısından önemlidir.

Epoksi olarak bilinen boya renk katalogları açısından dar bir skalaya sahip olmasına rağmen doğru kullanım sonucunda çok daha avantajlı olabilmektedir.

 • Kolay uygulanmaktadır.
 • Daha şık bir görüntü sağlar.
 • Dayanıklıdır
 • Kolay temizlenir.
 • Kullanım alanı geniştir.
 • Yalıtkandır.

Oldukça dayanıklı olmasından dolayı fiyatları yüksek olan epoksi masalar, kullanım ömrünün uzun ömürlü olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Epoksi Masa Yapımı

Epoksi masa yapımı çok dikkatli ve titiz bir çalışma gerekmektedir.

 • Epoksi masa yapımına geçmeden önce bir kap içerisine epoksi reçine ile sertleştirici madde eklenmelidir.
 • Sertleştirici madde içerisinde olan hava kabarcıklarının giderilmesi için sertleştirici iyice karıştırılır ve eğer kabarcıkların sönmesi sağlanamazsa ahşap üzerine döküldüğü anda çakmak kullanılarak patlatılabilir.
 • Renk olarak şeffaflaşıncaya kadar karıştırılması gerekmektedir.
 • Karıştırma işlemi bitince bir kalıp hazırlanarak, karışım kalıp içerisine çok ince tabaka halinde dökülmelidir.
 • Bir mala kullanılarak, epoksi yüzeye eşit biçimde yayılmalıdır.
 • Epoksinin kalıba iyice yayılması sonrasında doğal ahşap epoksi üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirilmelidir. Ancak döküm esnasında ortam sıcaklığının en 22 derece olması gerekmektedir.
 • Yüksek sıcaklıkta uygulama yapılmak zorunda ise, 15-20 dakikada kaplama işleminin bitirilmesi gerekmektedir. Epoksi yüksek ısıda çabuk donar ve hemen yüzeye yapışır.
 • Son aşamada ise, ahşap üzerindeki pürüzler giderilir ve bunun için taşlama yöntemi kullanılabilir.
 • Döküm işlemi bittikten sonra en önemli aşamaya geçilerek, zımpara ve parlatma işlemine geçilir ki epoksi masanın şeffaflığı ve kalitesi bu aşamada belirlenir.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Kısa Yoldan Para Kazanma Yöntemleri

Epoksi Masa Maliyeti

Epoksi ile bir eşya ya da alanın kaplanması, önceden karar verilecek unsurlar eşliğinde muhteşem ve kullanışlı hale gelmekle birlikte, epoksi kullanımı her geçen gün daha çok artmaktadır.

Epoksi masa maliyeti ise, epoksi istenilen masanın kaplanması normal görülmekle birlikte istenilen istekler karşısında maliyet artış gösterecektir. Masa istenilen boyut, büyüklük, şekil epoksi uygulama maliyetinden artmaya ya da azalmaya neden olmaktadır. Bunun için epoksi uygulamalarının nasıl yapıldığını bilmek ya da en azından bilgi almak epoksi maliyeti hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Epoksi Masa Yaparak Para Kazanma

Epoksi Masa Modelleri

Zemin kaplama sistemleri içerisinde son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan epoksi yapıştırıcı ve epoksi boya malzemeleri çok fazla kullanılmaktadır. Farklı görünümüne bir de etkileyici yapısı eklenince her alanda rahatlıkla kullanılabilen epoksi masalar ortaya çıkmaktadır.

Epoksi kaplama malzemeleri özellikle zemin uygulamalarında çok fazla karşımıza çıkmaktadır ve üç farklı çeşidi kullanılan kaplama malzemeleri ile harikalar yaratılmaktadır.

 • Şeffaf epoksi,
 • Metalik epoksi
 • Üç boyutlu epoksi

Aşınmaya karşı aşırı dayanıklı olan zemin kaplama çeşitlerine bir de yeni üretim teknikleri eklenince estetik yönü de dikkat çekmekte ve daha çok tercih edilmektedir. Epoksi masa üretiminde öncelikle ahşap masalar üretilir ve üretim sırasında ağacın dokusu korunarak epoksi ile uyumlu bir görüntü elde edilerek evler ve iş yerleri güzelleştirilir. Kolay temizlenebilir olması nedeniyle mağaza ve restoranlarda çok fazla tercih edilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı