Para Kazanma

Yandex Para Kazanma

Spread the love

Yandex Para Kazanma

1997 yılında Rus teknoloji şirketi CompTek tarafından piyasaya sürülen arama ve çeşitli otomasyon sistemlerinin genel platformu olarak bilinen Yandex, aynı zamanda ‘’Toloka’’ adında bir sistem sayesinde kullanıcılarına kazanç sağlamaktadır. Yandex para kazanma yöntemi Toloka ile bazı görevleri yerine getirerek, para kazanabiliyorsunuz.

Yandex Para Kazanma Nedir?

Yandex’in bir servisi olarak sunulan ve Toloka adı verilmiş servis sayesinde bilgisayarların otomatik olarak gerçekleştiremediği işlemler kullanıcılar tarafından gerçekleştirilerek, Yandex para kazanma hizmeti olarak sunulmaktadır. Yandex Toloka servisi ile hem Yandex tarafından verilen görevleri yerine getirebilir hem de kurum ya da şahıslar tarafından verilen görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

Yandex Para Kazanma 2019

Yandex para kazanma 2019, Yandex için belli botlar tarafından yapılması gereken görevleri kullanıcıları tarafından yapması sonucunda, kullanıcılarına para kazandıran bir sistemdir. Yandex Toloka’ya giriş yapıldıktan sonra farklı görevler sunulmaktadır. Mesela bir kuruluşun mevcut sitesi, gerçek sitesi mi yoksa değil mi gibi görevler verilecektir ve bunu bir tıklama ile gerçekleştirerek 0,06 sent ile 1 dolar arasında para kazanabileceksiniz.

Yandex Para Kazanma Yöntemi

Yandex Toloka para kazanma yöntemi, 2 farklı görev halinde karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri sadece mobil uygulamadan ulaşılabilecek ‘’Gezici görevler’’ ve diğeri de bilgisayardan ulaşabileceğiniz ‘’Veri Doğrulama Görevi’’dir. Verilen görevlere örnekler vermek gerekirse;

 • Görsel Sonuç Karşılaştırılması
 • Sayfanın Arama Uygunluğu
 • Saha Görevleri: Kurumların Aktifliğinin Değerlendirilmesi
 • Saha Görevleri: Restoranlar Hakkında Değerlendirme
 • Saha Görevleri: Bir Mağaza Hakkında Değerlendirme
 • Arama Sonuç Karşılaştırılması
 • Arama Sorgusunun Uygunluğu
 • Kurum Bilgilerinin Bulunup Aktarılması
 • Görselin Arama Uygunluğu
 • Kurum Görsellerinin Bulunup Aktarılması
 • Çeşitli Bireysel Bilgisayar İşlemleri olarak çeşitlendirilmektedir.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Amazondan Para Kazanma

Yandex Tolaka Nedir?

Yandex Toloka, Yandex tarafından verilen basit ve kısa süreli görevlerin tamamlanması sonucunda dolar ile para kazanılmasını saplayan sistemin adıdır. Bilgisayar başından ya da akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil uygulama üzerinden yapacağınız farklı görevler sayesinde para kazanabiliyorsunuz. Ücretler ise, görevlerin zorluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

Yandex Toloka Ne İşe Yarar?

Yandex Toloka sayesinde kullanıcılarına daha doğru sonuçlar sunmak adına arama sonuçlarındaki hata payını ortadan kaldırmak hedeflenmektedir. Sistemde Türkçe dil desteği bulunmakta olup, Yandex tarafından verilen görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

Yandex Para Kazanma

Yandex Toloka İle Ne Kadar Kazanılır?

Yandex Toloka üzerinden verilen görevler genel olarak iki sınıfta incelenme olup, görevlere göre elde edilen gelir farklılık göstermektedir.

 1. Gezici Görevler (Saha Görevleri)

Aynı zamanda saha görevi olarak da adlandırılır ve adından da anlaşılacağı üzere mobil üzerinden görevler yerine getirilir. Bunun için harita üzerinden verilen bir mekanı seçerek, gidip check-in yapmanız durumunda fotoğrafını yüklemeniz sonucunda hesabınıza hemen 0,30 dolar yüklenmektedir. Görev süresi 1 dakika olmakla birlikte göreve göre ödenen ücret değişkenlik göstermektedir.

Öncelikle görevleri yerine getirebilmeniz için ‘’Yandex Toloka’’ uygulamasını cebinize indirin ve üyelik işlemlerini gerçekleştiriniz. Daha sonra ‘’Görevler’’ sayfasından ‘’Kurum Girişlerinin Tespit edilmesi’’ görevini seçiniz ve isterseniz görev detayları için ‘’Instructions’’ menüsü de tıklayabilirsiniz. Görevinizi anladıktan sonra ‘’Open Map’’ düğmesine bastıktan sonra ‘’Kurum’’ isimlerini göreceksiniz ve istediğiniz kurumu seçerek kurum önünden ‘’Start Task’’ düğmesini tıklayarak aşağıdaki bilgilerin girişini yapınız.

 • Kurumun adı ve kategorisini yazınız.
 • Verilen adreste mevcut olduğunu birkaç fotoğraf ile kanıtlayınız.
 1. Veri Doğrulama Görevleri

Göreve öncelikle kayıt olunuz ve önünüzdeki verilerin doğru olup olmadığını kontrol ediniz ve her 5 veri de bir 0,02 ile 0,06 arasında gelir elde ediniz. Görev süresi 20 saniye olmakla birlikte 5 veri sadece 50 saniyenizi alacaktır. Böylelikle 2 ile 5 dolar arasında gelir elde etme şansınız bulunmaktadır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Şirket İsmi ve Slogan Bularak Para Kazanma

Görevleri yerine getirmek için Yandex Toloka’ya üye olunuz ve görevler sekmesinden Türkçe görevlerden birini seçiniz. Ama her görev öncesi kısa bir eğitim videosu izlemeniz gerekmektedir ki görevi nasıl yapacağınız anlatılmaktadır.

Yandex Toloka Saha Görevleri

Yandex Toloka saha görevleri yapabilmek için, üyelik işlemlerinden sonra ‘’Erişebilirlik’’ butonunu tıklayarak görevler listesini açınız. Aşağıda belirtilen yöntemlerden biri ile görevinizi seçiniz.

Görev listesinde görevinizi açınız ve görev konumları görebilmek içinde ‘’Haritayı aç’’ butonuna tıklayınız ve eğer geçerli görevlere sahip olan tüm konumları görmek istiyorsanız, ekranın sağ alt köşesinde bulunan simgeyi tıklamanız sonucunda ortak haritada açılacaktır.

 • Talimatlar bölümünü mutlaka okuyunuz.
 • ‘’Rezerve et’’ butonuna tıklayarak görevinizi rezerve ediniz ki bu andan itibaren geri sayım süreci başlayacaktır. Görev başlığında yer alan simge üzerinde kalan süre gösterilecektir.
 • Birden fazla görevi de aynı anda rezerve edebilirsiniz.
 • Görevde belirtilen yere ulaştıktan sonra ‘’Rezerve olanlar’’ menüsüne girerek görev seçiniz ve ‘’Devam’’ butonuna bastıktan sonra görevi tamamlayınız.
 • Talimatları bir daha okuyunuz.
 • Soruları yanıtlayınız ve gerekli ise fotoğraf çekip ekleyiniz.
 • Bitir butonuna tıklayınız.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Fikir Pazarı Nedir? Ne İşe Yarar?

Burada önemli olan görevde bahsedilen yerde iken ‘’Bitir’’ butonuna tıklamanızdır, yoksa cevabınız reddedilebilmektedir.

Yandex Toloka En Yüksek Para

Yandex Toloka en yüksek para limitini arıyorsanız öyle çok büyük paralar kazanacağınızı söyleyemeyiz. Bilgisayar üzerinden yapılan görevler için verilen ücretler, 0,01 ile 0,06 dolar arasında değişmekte olup, 1-2 saat ayırmanız durumunda günlük yaklaşık 2,5 dolar kazanabilirsiniz. Bu da aylık hesaba dönüştürüldüğünde yaklaşık 400 TL bir ücrete denk gelmektedir.

Saha görevlerinde ise, ücret 0,10 ile 0,30 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Mekanları gezebilirim ve fotoğraf çekip gönderebilirim diyorsanız da günlük kazancınız 5 dolar olup, aylık yaklaşık 900 TL gibi bir ek kazanç elde edebilirsiniz.

Tabi ki gelen görevlerde gösterdiğiniz performans çok önemli çünkü sürekli hata yapmanız durumunda görev gelmemeye başlamaktadır. Bu da kazancınızın düşmesi anlamına gelmektedir. Ama genel olarak bakıldığında internetten test çözmekten daha iyi bir kazanç kapısı olduğu da aşikardır. Saha görevlerini yapıp yapmamakta size kalmıştır.

Yandex Toloka Hile

Yandex Toloka sistemi içerisinde iyi bir para kazanmak istiyorsanız, sizin için en önemli tavsiyemiz Yandex Toloka hile gibi olumsuzluklardan uzak durmanızdır. İnternette birçok Yandex Toloka hile sayfası mevcut olmakla birlikte durumun anlaşılması da çok zor olmamaktadır ve Yandex Toloka tarafından durum fark edilir fark edilmez hesabınız kapatılmaktadır.

Eğer ki siz de sermayesiz para kazanmak istiyor iseniz, Yandex Toloka sizi tatmin edecek bir gelir kapısıdır ve bu sistemi hile bozmakta çok da gerekli bir hamle olarak görülmemektedir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı