Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma

Spread the love

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanma, para kazanma yöntemleri arasında olup; bu konuda birçok site bulunmaktadır. Siz de eğer ek gelir sahibi olmak istiyorsanız, anket doldurarak para kazanabilir ya da hediye çekleri kazanarak aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Nedir?

Şirketler, insanların düşünceleri hakkında bilgi sahibi olmak isterler ve bunun içinde kullanışlı ürünler geliştirerek bilgi paylaşımında bulunmak isterler ki bu da anket doldurarak para kazanma yönteminin önünü açmaktadır. Üstelik işlem oldukça basit olmakla birlikte çok düşünme ve zamanda gerektirmez. Sonuçta anketler sadece bir şeyler hakkındaki görüşlerinizi almak için hazırlanmaktadır.

Anket doldurarak para kazanma için özel bir eğitim almanıza da gerek yoktur, çünkü kullandığınız ürün ya da hizmetler hakkında görüşlerinize başvurmaktadır. İhtiyacınız olan sadece bilgisayar ya da akıllı telefon ile internettir.

Anket Doldurarak Para Kazanma Nasıl Oluyor?

Bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsanız, çevreniz geniş ve ikna kabiliyetiniz yüksekse anket doldurarak para kazanma işi tam size göre bir olacaktır ve kazanmanıza destek olacaktır. Peki anket doldurarak para kazanma nasıl oluyor diyorsanız, vereceğimiz ipuçları sayesinde rahatlıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Anket doldurarak para kazanmak için öncelikle anket doldurma sitelerine üye olmanız gerekmektedir. Kayıt olurken ve özellikle ilk anketinizi doldururken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Kayıt olurken, anket doldurma işlemleriniz için kullanacağınız bir e-mail adresi alın.Anket doldurmak için sitelere üye olurken kişisel bilgilerinizi kullanıyorsunuz ve kayıt sonrasında ekonomik durum, medeni hal, ilgi alanlarınıza dair küçük anketler yapıyorlar. Bu bilgileri mutlaka doldurun, çünkü anketler verdiğiniz bu bilgiler doğrultusunda size yönlendirilmektedir.
 2. İkinci adım ise, anketleri takip etmeniz gerekmektedir. Size yeni anket bilgileri e-mail yoluyla gönderilmektedir. Ama siz üye olduğunuz anket sitelerini hesabınıza giriş yaparak sık sık kontrol ediniz.
 3. Anket doldurarak para kazanma sırasında en önemli nokta ise, anketleri sallamadan bilinçli doldurmaktır. Yani anketin size uygunluğunu kontrol etmek için ilk birkaç soru üzerinden tespit yapılmaktadır. Bu sorulara verdiğiniz cevap uygun ise, anket devam ediyor, yoksa ‘’Anket size uygun değil’’ denilerek, anket yarıda kesiliyor.
 4. En son olarak da başladığınız anketleri mutlaka bitiriniz, yoksa anket iptal edilebiliyor. Yani 30 dakikalık bir ankete 25 dakika devam ettiniz ve yarıda bıraktınız; bu durumda 25 dakikanız da boşa gidiyor. Zaten anketlerin tahmini süresi başta belirtilir, o süreye göre ankete katılıp katılmayacağınıza karar verebilirsiniz.
 5. Amacınız anket doldurarak para kazanma ise, mutlaka birkaç siteye birlikte üye olun. Çünkü saat başı size anket gelmemektedir.
 6. Gerçekten anket doldurarak para kazanma ya da anket doldurarak ek gelir elde etmek istiyorsanız, bir site ile yetinmemelisiniz. Birden çok anket doldurma sitelerine üye olmak daha mantıklı olacaktır.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma Güvenilir mi?

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanmak Gerçek mi?

Anket doldurarak para kazanmak gerçek mi derseniz, ‘’Evet’’ cevabı vermemiz gerekmektedir. Hatta aylık yüksek gelirlerde elde edebilirsiniz. Çünkü bazı anket doldurarak para kazanma sitelerinde referans sistemi vardır ve üye yaptığınız kişi sayısı arttıkça da para kazanabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri

Gelelim en merak edinilen kısma, anket doldurarak para kazanma sitelerine… Bu siteleri sizler için hazırladık.

ClixSense

2007 yılında kurulmuş olan ve şimdiye kadar üyelerine 40 milyon dolar ödeme yapmış olan ClixSense Anket Firması en çok kazandıran siteler arasında yer almaktadır. Çünkü ClixSense anket ile para kazandırma sitesi olmamakla birlikte yan görevleri de mevcuttur ve bu görevlerden de ekstra para kazandırmaktadır. Verdiği görevler arasında video izleme, reklamlara tıklama ve uygulama deneme yer almaktadır.

 • Anket başına 0,05 ile 2 dolar kazanırken, verdiği görevlerden 0,01 ile 5 dolar arasında para kazanabilirsiniz. Ayrıca uygulama deneme görevinden ürün satın almanız ve denemeniz istendiği için 20 dolara kadar ödeme yapabiliyor.
 • Hesabınızdan para çekme alt limiti 20 dolardır ve paranızı ‘’Payoneer’’ aracılığıyla çekebiliyorsunuz ve kesinti olarak 2 dolar kesilmektedir.
 • Aynı zamanda referans sistemi mevcut olup, sizin referans linkiniz üzerinden üye olan kişilerin kazançlarından %20 oranında size aktarım yapılıyor. Level sistemi mevcut olduğu için doldurulan anket sayısı, yapılan görevler ve referanslarınızla üye olan kişi sayısı seviyeniz artmasına neden olurken, gelir düzeyinizde de artış söz konusu olmaktadır.
 • ClixSense ile anket doldurarak para kazanma sırasında algoritma kullanıldığı için cevaplarınızda tutarsızlık olursa, hesabınız iptal ediliyor. Örneğin bir ankette böbrek hastası olduğunuzu belirtirken, bir diğer ankette hastalığım yok derseniz durum tespit ediliyor ve hesabınız kapatılıyor.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Telegram Para Kazanma 2020

Myİyo

Almanya merkezli olan ve Türkiye dahil 15 ülkede faaliyet gösteren anket doldurarak para kazanma sitelerinden olan Myİyo, nakit para kazandıran siteler arasındadır. Puan sistemine sahip olan anket sitesi 10 yıldan fazladır sektörde hizmet vermekte olup, anket başına puan kazanmanızı sağlamaktadır. Üye olduktan sonra kendinizle ilgili bir anket doldurarak direk 600 puan kazanabiliyorsunuz.

 • Puan karşılığı kazandığınız nakdi panelinizden takip edebiliyorsunuz ve 100 puan 0,61 TL’ye karşılık gelmektedir.
 • Hesabınızda para çekebilmek için 20 Euro birikmesi gerekmektedir. Bu da puan olarak 20.000 puana denk gelmektedir. Banka hesabınıza kazançlarınız EFT olarak gönderilmektedir.
 • Referans sisteminin de bulunduğu Myiyo’da sizin referansınızla üye olup, ilk anketin yapılması durumunda size otomatik 500 puan yüklenmektedir. Ama yapılan her işlemden diğer anket doldurarak para kazandıran siteler gibi pay alamıyorsunuz.
 • Gelen her yeni anketten mail aracılığıyla haberdar ediyorlar ya da tarayıcı bildirimlerini kullanarak haberdar olabilirsiniz.
 • Çoğunlukla anketler 12 dakika sürüyor.

Toluna

İnternetten anket doldurarak para kazanma sitesi olan Toluna, puan karşılığı ödül aldığınız bir sisteme sahiptir.

 • Kayıt olmanızla birlikte 500 puan tanımlanmaktadır.
 • Anket başına 1.000 puan en az verilen puandır ve her 3.000 puan 1 dolara karşılık gelmektedir. Yalnız kaç puan alacağınızı anket bitiminde öğrenebiliyorsunuz.
 • 6 ay boyunca puanlarınızı kullanmazsanız puanlarınız sıfırlanmaktadır.
 • Puan karşılıklarınızı alabilmek adına en az 40.000 puan toplamanız gerekmektedir.
 • 000 puan için 25 TL tutarında telefon kontörü alabilmek için hediye çeki alırken, 80.000 puan karşılığında 50 TL’lik n11 alışveriş çeki alırken 60.000 puan yani 20 dolara ulaştığınıza nakit çekim talebinde de bulunabiliyorsunuz ama bunun için skrill hesabınızın olması gerekmektedir.

Anket Doldurarak Para Kazanma Yorumları

Anket doldurarak para kazanma siteleri ile ilgili yorumlara bakıldığında belirttiğimiz siteler dışında da güvenilir siteler olmakla birlikte, bazı sitelerden şikayetler bulunmaktadır. Şikayetlere bakmak gerekirse, sık anket gelmemesi en çok şikayet konusudur.

 • Bir kullanıcı üye olduğu ay için bir anket aldığını ve 2 ay geçmesine rağmen anket gelmediğini belirtmektedir.
 • Bir başka kullanıcı hediye kazanmak için 10 bin puana yaklaştığını ve anketlerin kesilerek, belli bir süre sonra üyeliğinin sahte hesap olması bahanesi ile kapatıldığını belirtmektedir.
 • Bunun dışında tüm şartları yerine getirmesine rağmen kazançlarının hesaplarına geçirilmediğini belirten kişi sayısı da oldukça fazladır.
 • Bazı kullanıcılar ise, puanlar karşılığı indirim kuponları gönderildiğini ama kupon kodlarının yanlış olduğunu ifade etmektedir.
 • En çok şikayet edilen konular arasında yer alan ise, gönderilen anketin orta yerinde ‘’Bu ankete uygun değilseniz’’ ibaresinin çıkması ve anketin iptal edilmesidir.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Yandex Para Kazanma

Bir Anketten Ne Kadar Para Kazanılır?

Anket doldurarak para kazanma aslında ciddi gelir kazandıran bir iş alanı olmamakla birlikte anket başına genellikle 0,50 dolar gibi bir ücret kazanabiliyorsunuz. Eğer sadece bu işle uğraşırsanız ve birkaç siteye birlikte üye olursanız ayda 150-200 dolar kazanabilirsiniz.

Ayda 1000 dolar kazandığından bahsedenlerde var fakat bu kullanıcılar, referans sistemiyle ilerleme göstermektedir. Yani yukarıda belirttiğimiz gibi anket sitelerine üye olursunuz ve referans kodu ya da linki verilir ve siz o link ya da kodu başkaları ile paylaşarak, üye olmalarını sağlarsınız. Böylelikle o kişilerinde tamamladığı anketlerden kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için 500 kişi falan üye yapmanız gerekmektedir. Bu da yaklaşık 3 yıl gibi bir süreyi kapsamaktadır.

Anket Doldurarak Ayda Ne Kadar Para Kazanılır?

Anket doldurarak ayda ne kadar kazandığınızı öğrenmeden önce sistemin nasıl işlediğini bilmeniz kolaylıkla hesap yapmanıza yardımcı olacaktır.

 • Online anket siteleri genellikle direkt para vermez, anket başına puan biriktirirsiniz ve puanlar belli bir limite geldiğinde farklı ödüllere çevrilmektedir. Bu ödüller alışveriş çekleri, promosyon ürünler ya da indirim kuponları olabilir.
 • Tabi puan karşılığında nakit alabildiğiniz siteler de mevcuttur ki bunlar belli bir puana ulaştığınızda nakde çevrilir ve ‘’Payoneer ve skrill’’ hesaplarınızdan ya da çek olarak size iletilir.

Örnekle hesaplamaya yapmaya çalışırsak; anket başına 10 puan kazandığınızı düşünürsek, bu anketin nakit karşılığı 0,05 dolardır ve sitenin alt limitinin de 50 dolar olduğunu düşünürsek, 50 dolara ulaşmanız için 1000 anket puanına ulaşmanız gerekmektedir. Günde 2 anket geldiğini varsayarsak bu limite 3 ayda ulaşabilirsiniz ve bu da ayda 16 dolara denk gelmektedir yani aylık 90 TL diyelim.

Yani en kötü anket 15 ile 30 dakika sürmektedir ve de bu da günlük 1 saatinizi ayırarak ayda 90 TL kazanmanız anlamına gelmektedir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı