Yeni İş Fikirleri

20 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Spread the love

20 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

20 bin TL bir sermaye ile iş kurmak istiyorsanız ve karlı bir iş için bu sermaye size görünse bile 20 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirleri önerilerimizi inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Öncelikle 20 bin TL bir sermayeye sahip iseniz, kötü günlerde kullanmak amacıyla küçük bir miktarda olsa para ayırmayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü her an nakit döngüsü açısından sorunlarla karşılaşabilir ve bu nedenle de işiniz açısından riskler oluşabilir. Bu nedenle öncelikle iş fikirleri ile ilgili değerlendirme yaparken, elinizdeki tün sermayeyi kullanmayacak şekilde bir tercih içerisinde olmaya çalışın. Tabii ki başarılı ve karlı bir iş fikri tercihinde bulunmak için öncelikle daha önceden yaptığınız işleri ve deneyiminizle birlikte eğitim seviyenizi de dikkate alarak iş planlamanızı yapmaya başlayın.

20 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Giyim Dükkanı Açmak

20 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirleri arasında yer alan giyim dükkanı açmak için öncelikle kaliteli ama ucuz fiyatlarla toptan eşya firmalarına ulaşmanız gerekmektedir. Bununla ilgili de ülkemizde faaliyet gösteren toptan giyim firmaları bulunmaktadır. Sadece burada dikkat etmeniz gereken ürünlerinizi tercih ederken, kalitesine gerekli özeni göstermenizdir. Aynı zamanda bayilik alabilirsiniz ama hizmet etmeyi düşündüğünüz kitleyi iyi seçmeniz gerekmektedir. Tüm bunları doğru şekilde belirlemeniz ve planlı bir şekilde ilerlemeniz sonucunda belli bir süre sonra kar etmeye başlayabilir ve kalıcı olmak adına müşterilerinizin zevklerine hitap etmeyi unutmayınız.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Sanalika Para Kazanma 2020

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

20 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Oto Tamir Dükkanı Açmak

Ülkemizde araç sayısının sürekli artış gösterdiğini düşünürsek, oto tamir dükkanı açmak mantıklı olduğu kadar para kazandıran bir sektörü olarak karşımıza çıkmaktadır. Oto tamiri dükkanı açmak için sermaye ile birlikte gerekli malzeme ve ekipmanlara ayrıca işinde tecrübeli bir tamir ustası yeterli olacaktır.

20 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirleri olarak değerlendirebileceğiniz oto tamir dükkanı açmak kapsamlı bir iş olmakla birlikte kategori bazlı ve genel bazlı olmak üzere iki farklı çalışma modeli bulunmaktadır ki sermayeniz dikkate alındığında kategori bazlı çalışma modelini tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır. Yani bir ya da birkaç araba modeline hitap edecek şekilde uzmanlaşarak müşterilerin dikkatini çekmeye çalışmanız sermayeniz açısından doğru tercih olacaktır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  10 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

20 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Son dönemlerde çiçekçiler ciddi bir iş potansiyeli sağlarken, sizde sermayenizi değerlendirmek amacıyla bir iş arayışında iseniz, çiçekçi dükkanı açmayı düşünebilirsiniz. 20 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirleri olarak tercih edebileceğiniz çiçekçi dükkanı açmak için öncelikle sektör ile ilgili tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için bu sektörde çalışmış olan bir ya da birkaç personel istihdam ederek tecrübe sahibi bile değilseniz, personel sayesinde tecrübe kazanabilirsiniz. Aynı zamanda başlangıç için iş planı yapmanız gerekmektedir ve planınızda işin niteliği, sermaye, dükkan konumu, istihdam ve pazar araştırması mutlaka yer almalıdır.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Çiçekler daha çok hediye amaçlı satın alındığı için çalışma prensibinizin titiz olması gerekmektedir, yoksa iş hacminiz düşme gösterecektir ki çiçekçilik sektöründe büyüyen firmaların başarısı incelendiğinde düzenli ve titiz çalışan personellere sahip olduğu görülmektedir. Siz de gerekli özeni göstermeniz durumunda memnun kalan her müşteri tarafından tekrar tercih edilerek, iş kapasitenizi sürekli artırabilirsiniz.

20 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Çilek Yetiştiriciliği

Türkiye toprak yapısı itibarıyla tarıma elverişli olduğu için tarım alanında yatırım yapmayı düşünen girişimcilere farklı fırsatlar sunmaktadır. Özellikle de son zamanlarda çilek yetiştiriciliği büyük ilgi görmektedir ve kazançlı tarım fikirleri arasında yer almaktadır. 20 bin TL sermaye ile yapabileceğiniz iş fikirleri arayışında iseniz ve tarıma karşı bir ilginiz varsa, çilek yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle proje ve iş planı hazırlamanız gerekmektedir. İş planınızın içerisinde sermaye miktarınız başta olmak üzere tarım yapacağınız alanı, çilek fidesi seçimi, satış kanalları gibi detaylara yer vermeniz gerekmektedir.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  5 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Çilek yetiştiriciliğine 1 dekarlık bir alana sahip olmanız yeterli olacaktır. Ancak ekim yapacağınız toprağın çilek yetiştiriciliğine uygun olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekmektedir ki toprak analizi yapan bir sürü firma bulunmaktadır ve 200 TL bir ücrete analiz işlemleri yapılabilmektedir.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Toprak analizinden sonra yapmanız gereken ise, çilek fidesi seçimidir. Çünkü çok fazla çilek çeşidi bulunmakla birlikte büyük bir kısmı Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetiştirilebilmektedir. Bu bölgeler dışında çilek yetiştiriciliği yapmayı düşünüyorsanız, doğru çilek seçimi yapmak zorundasınız. Tüm bu işlemleri doğru olarak yaptıysanız, çilek yetiştiriciliğine başlayarak kazanç sağlamak için adım atabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı