Yeni İş Fikirleri

100 Bin Liraya Kadar Sermayesi Olanlar için İş Fikirleri

Spread the love

100 Bin Liraya Kadar Sermayesi Olanlar için İş Fikirleri

100 bin TL civarında bir sermayeniz var ve kendinize ait bir iş kurmak istiyorsanız; öncelikle daha önceden yaptığınız işleri dikkate almak üzere eğitim düzeyinizi, referanslarınızı ve tabi ki yaşadığınız bölge koşullarını göz önüne alarak 100 Bin Liraya kadar sermayesi olanlar için iş fikirleri arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Açmak

100 Bin Liraya kadar sermayesi olanlar için iş fikirleri arasında yerini alan tavuk çiftliği açmak, geliştirilebilir ve pazar sorunu olmayan, uzun vadede kazancı karlı olan iş fikirlerindendir. Ama her işte olduğu gibi tavuk çiftliği açmak da basit gibi görünmesine rağmen yoğun çalışma isteyen bir sektördür. Çiftliği kurduğunuz ilk günden itibaren sürekli olarak çalışmanız gerekir ve sermayeniz mera tavukçuluğuna yeteceği için personel alımında da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Soğuk Hava Deposu Kurmak

Sebze ve meyve üretiminde artış olması nedeniyle soğuk hava deposuna olan ihtiyaç artarken, 100 Bin Liraya kadar sermayesi olanlar için iş fikirleri arasında yoğun ilgi gören bir sektördür. Özellikle sıcak şehirlerde soğuk hava depolarına olan talep artarken, sektöre girebilmeniz için minimum 600 metrekare alana kurulmuş bir depo ile soğuk hava deposu makinelerine ihtiyaç duyarsınız ki birçok şirket tarafından soğuk hava deposu anahtar teslim şeklinde hizmetinize sunulmaktadır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Yurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Ortalama bir soğuk hava deposu 100 bin TL gibi bir sermaye gerektirirken, büyük bir soğuk hava deposunun kurulumu için 500 bin TL gibi bir sermaye gerekmektedir. Soğuk hava deposu kurmak isteyen girişimciler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe desteği de sağlanarak desteklenmektedir. Üstelik kuracağınız soğuk hava deposu sayesinde 2 yıl içerisinde kara geçmeniz de mümkün olacaktır.

100 Bin Liraya Kadar Sermayesi Olanlar için İş Fikirleri

En Çok Satılan Ürünlerin E-Ticaretini Yapmak

Türkiye’de e-ticaret platformları çok gelişmiş olup, internetten satış yapmak isteyen girişimcilere iş imkanı sağlamaktadır. 100 Bin Liraya kadar sermayesi olanlar için iş fikirleri olarak değerlendirebileceğiniz e-ticareti yapmak için, öncelikle internetten çok satış yapan ürünleri tespit etmeniz gerekmektedir. Hatta sermayenizin tümünü kullanmadan ürünlerinizi ucuz fiyatlarla toptan satın alarak perakende olarak satışa sunabilirsiniz. Ürünlerinizi satmak için bir e-ticaret sitesi kurabileceğiniz gibi başlangıç olarak Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarını kullanarak satış gerçekleştirebilirsiniz.

Orta Düzey Kreş Açmak

Türkiye’de çalışan anne sayısının her geçen artması nedeniyle kreşe duyulan ihtiyaç artmaktadır. Bu nedenle 100 Bin Liraya kadar sermayesi olanlar için iş fikirleri arasında bulunan kreş açmak fikrini değerlendirebilirsiniz. Fakat sermayenizden dolayı orta düzey ve kiralık bir kreş açmanız mümkün olmaktadır.

Ebeveynler tarafından kreş seçimine çok önem verilmektedir ve kayıt işlemini yaptırmadan önce ciddi bir inceleme içine girerler ki bu durumda hem çok özenli olmalı hem de personelinizin de gereken özeni göstermesini sağlamalısınız. Son olarak da fiyatlarınızı belirlerken öğrenci kazanmak adına piyasanın çok altında ücretler belirlemeyiniz ki kar durumunuzu dikkate alarak adım atınız.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Sanalika Para Kazanma 2020

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Medikal Açmak

Genel anlamda incelendiğinde sağlık sektörü para kazandıran sektörler arasında yerini almaktadır ve 100 Bin Liraya kadar sermayesi olanlar için iş fikirleri olarak değerlendirmek açısından da farklı seçenekler sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise medikal açmaktır. Üst düzey bir eğitim gerektirmediği gibi lisansa da ihtiyaç duyulmamaktadır. Sadece medikal ürünler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir ki bu müşterilerinize yardımcı olmanızı sağlayacaktır.

Medikal dükkan deyince aklınıza özellikle de ortopedik sorunlarla ilgili ürünlerin olduğu bir dükkan aklınıza gelmelidir. İlaç satışı kesinlikle yoktur. Özellikle de hastane yakınlarında medikal dükkanı açmanız sektörde karlı çıkmanız açısından doğru bir tercih olacaktır.

100 Bin Liraya Kadar Sermayesi Olanlar için İş Fikirleri

100 Bin Lira için Tarımsal İş Fikirleri

Türkiye’nin tarım ülkesi olduğunu düşünerek, 100 Bin Liraya kadar sermayesi olanlar için iş fikirleri arasına tarımsal iş fikirleri almamak doğru olmazdı. Her ne kadar potansiyel tam olarak değerlendirilmese de siz bunu fırsata çevirebilir ve kazançlı işler yapabilirsiniz. Tabii ki bunun için en karlı tarım ürünlerini ve bitkileri bilmeniz önem taşımaktadır. Çünkü her ürün her bölgede yetiştirilmez ve yanlış seçim yapmanız sermayenizi kaybetmenize de neden olabilir.

Türkiye’de yetiştirebileceğiniz karlı tarım ürünlerini öncelikle bilmeniz ilk doğru adımdır. Daha sonra yetiştirilme koşullarını öğrenerek, sermayenizi kullanarak gerekli yetiştirilme ortamı için ihtiyaç olan hazırlıkları yapabilirsiniz.

  • Makademya Fındığı, Omega 7 içeren tek ürün olması ilgi görmesini sağlarken, kilogramı 300 TL’yi aşan bir üründür ve Akdeniz Bölgesi’nde yetiştirilebilir.
  • Kinoa bitkisi, diyetisyenler tarafından glutensiz bir tahıl olması nedeniyle çok tercih edilmektedir. Aynı familya ürünlerine göre daha pahalı olan kinoa bitkisi, ekildikten 1 yıl sonra ürün vermektedir. Ama pazar sorunu yaşanmamaktadır.
  • Çin Bambusu, Dünya Bankası tarafından destek alan bir üründür. Kasım-Aralık ayları gibi ekilmesi uygundur. Ama tek sorun ekildikten 6 yıl sonra ürün vermesidir.
  • Acer Palmatum, Japon akçaağacı olarak bilinen bu bitki için pazar sorunu bulunmamaktadır. İnternet üzerinden bile satışı gerçekleştirilmektedir.
  • Lavanta, çiçeği kullanılarak uçucu bir yağ elde edilir. Dünyada talep gören 15 yağ arasında yer almaktadır. Aynı zamanda gıda ürünü olarak kullanıldığı gibi ilaç ve parfümeride de kullanılmaktadır. Ülkemizde de rahatlıkla yetiştirilebilecek bir üründür.
  • Safran, kimya sanayisinde kullanılan bir üründür. Üretim alanına bağlı olarak tüketimi de artar ve %400 oranında kar ettiren bir üründür. Sulu bir araziye sahip olmanız ürün yetiştiriciliği için yeterli olmaktadır.
  • Fesleğen, Organik sağlık ürünleri için çok fazla kullanılmakla birlikte parfümeride de tercih edilmektedir. Aynı zamanda son yıllarda sabun ve şampuan üretiminde de kullanıldığı için daha çok ilgi görmektedir.
  • Kişniş, yetiştiriciliği çok karlı bir bitkidir. Akdeniz mutfağında baharat olarak çok tercih edilir ve pazar sorunu bulunmamaktadır.
  • Şitaki mantarı, yoğun protein, mineral ve vitamin içermesi nedeniyle birçok hastalığa karşı direnci artırır. Teknik bilgi gerektirmesine rağmen bakımı kolaydır ve çok hızlı büyür. Bir aşılama sonucunda 6-7 yıl verim almak söz konusu olmaktadır.
  • Ginseng, kalp- damar açıcı olarak kullanılmasının dışında anti diyabetik, uyarıcı, antioksidan ve anti aging ilaçlarda kullanılmaktadır. Ülkemizde de devlet desteği alan bir üründür. Tek dezavantajı yıllık üretim söz konusu değildir. Yetişmesi 6 yılı bulmaktadır. Ama pazar sorunu bulunmamaktadır.
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı