Sermayesiz İş Fikirleri

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Spread the love

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Elinizde mevcut olan sermayeniz kısıtlı ise ve kar elde edebileceğiniz bir iş arıyorsanız; elinizdeki paradan olmamak adına çok dikkatli davranmanız ve düşük sermayeli iş fikirleri konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Sermayeniz düşük ise ve ne iş yapacağınızı bilmiyorsanız, öncelikle belirtmek isteriz ki yapılabilecek birçok iş vardır. Hatta aklınıza gelmeyecek işlerden, yaptığınız masrafların daha fazlasını bile kazanabilirsiniz. Sermayeden önce düşünmeniz gereken yetenekleriniz ve eğitimlerinizle beraber varsa deneyimleriniz olmalıdır.

Düşük Sermaye ile Yapılabilecek İş Fikirleri

Düşük sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri arayışı içerisindeyseniz, aşağıda vereceğimiz iş fikirlerinden yeteneklerinize ve ilginize en uygun olanı tercih ederek iş kurma fikrinizi gerçek hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Çay Ocağı veya Butik Çay Evi Açmak

Düşük sermayeli iş fikirleri başında çay ocağı açmak gelmektedir. Çünkü millet olarak çay içmeyi çok severiz hatta tiryakisi olduğumuzu bile söyleyebiliriz. Hal böyle olunca da bunu kazanca dönüştürmek çok da zor olmasa gerek. İnsanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde küçük bir dükkan tutarak çay ocağı ya da butik çay evi açabilirsiniz. Lokasyonu yani yeri doğru seçildiğinde oldukça fazla kazanç getiren düşük sermayeli iş fikirleri arasında yer almaktadır. Başta servisi kendiniz yapabileceğiniz gibi zamanla yanınıza bir yardımcı dahi olabilirsiniz.

Butik çay evi denildiğinde aklınıza sadece bildiğimiz siyah çay gelmemelidir. Çünkü normal çay ocaklarına göre daha şık tasarıma sahip olan bu yerlerde bitki çayları da satılmaktadır. Hatta işi biraz daha büyüterek tost ya da sandviç servisleri de yapabilirsiniz. Kaliteyi seven insanlar için butik çay evi açma fikri de değerlendirilebilecek iş fikirleri arasındadır.

Kameralı Drone Pilotluğu

Kameralı drone pilotluğu düşük sermayeli iş fikirleri arasında yer almaktadır. Birçok iste artık drone cihazları kullanılmaktadır ve özellikle düğün ve nişan gibi aktivitelerde fotoğraf ve video dış çekimlerinde drone kullanılmaktadır. Ayrıca belgesel, reklam ve film çekimlerinde de artık droneler vazgeçilmezler arasında yer almaktadır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  50 Bin TL Sermayeli İle Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Drone kullanımı için kurslara giderek İHA–0, İHA–1, İHA–2 ya da İHA–3 lisansı sahibi olarak drone pilotluğu yapabilirsiniz. Pek çok kursta lisans belgesi verilmemekte olup, siz siz olun lisans belgenizi almayı unutmayın. Drone pilotluğunun saati 400 TL olmakla birlikte drone kamera size ait ise, bunun 2 saati 1.000 TL gibi bir kazanç sağlamaktadır. Eğer kameralı drone fiyatlarını merak ediyorsanız da fiyatlar 6-7 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Şuan için düşük sermayeli iş fikirleri arasında olan kameralı drone pilotluğu geleceğin meslekleri arasında da yerini almış bulunmaktadır. Çevreniz geniş ise, çok kısa zamanda ciddi paralar kazanmanız da söz konusu olacaktır.

Emlak Ofisi Açmak

Günümüzde her yer binalarla ya da rezidanslarla dolu olduğu için bunların satın alma ve kiralanma işlerinde bir emlak ofisine ihtiyaç duyulmaktadır. Artık emlak ofisi açabilmek içinde belge alma şartı bulunmaktadır. Düşük sermayeli iş fikirleri arasında olan emlak ofisi açmak işini yapmak için belgenizi aldıktan sonra 30 m²’lik bir ofis kiralayarak 9-10 bin civarında bir komisyon alırsınız ki bu da ilk satıştan bile masraflarınızı çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik apartman yöneticisi olarak da görev yapabilirsiniz ve buradan da ek gelir elde edebilirsiniz.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Dış Çekim Fotoğrafçılığı

Düşük sermayeli iş fikirleri olarak değerlendirilebilecek bir başka alan ise, dış çekim fotoğrafçılığıdır. Bunun için ilk önce fotoğraf çekme konusunda yeteneğinizin bulunması gerekmektedir. Tabii ki donanımlı bir fotoğraf makinenizin de olması gereken koşullar arasında yer almaktadır. Bunun için verilen kurslar bulunmaktadır ve kursların sonucunda bu işi yaparak saati 1.000-2.000 TL arasında para kazanmanız söz konusu olabilir. Özellikle dış çekimlere yoğunluk verildiğini düşünürsek, çekimlerin güzel olması adına farklı ve güzel mekanlar keşfetmeniz gerektiğini unutmayınız.

Al-Sat İşleri Yapmak

Düşük sermayeli iş fikirleri denilince akla ilk gelen işlerden birisi de al-sat işleri yapmaktır. Bu işe girmeyi planlıyorsanız, belli bir üreticiden ürünlerinizi satın alarak, tüketiciye ya da aracı kişilere satabilirsiniz ya da belli bir yöreye ait olan ürünü alarak, farklı yörelerdeki kişilere satış yaparak kar elde edebilirsiniz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  20 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Kinoa Yetiştiriciliği

Kinoa yetiştiriciliği yapmak için arsa sahibi de olmanız gerekmemektedir. Ekim yapmak için arsa kiralayabilir ve kinoa yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, 1 dönüm arsada kinoa yetiştiriciliği yaptığınızı düşünürsek, 4 bin ile 6 bin TL arasında para kazanmanız söz konusu olabilir. Tabii ki dönüm miktarınız arttıkça kazanacağınız tutarda artış gösterecektir. Bunun için arsa sahibi olmanız gerekmiyor. Düşük sermayeli iş fikirleri arasındaki kino yetiştiriciliği için güneş ışığı alan verimli topraklara sahip olmanız yeterli olmaktadır. Kinoların kilosu 9 TL ile 12 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Web Sitesi Kurmak

Düşük sermayeli iş fikirleri denildiğinde akla gelen diğer bir sektör ise, web sitesi kurmaktır. Belli bir alanda birikim sahibi iseniz, uzmanı olduğunuz alanda web sitesi açarak inanılmaz paralar kazanabilirsiniz. Üye sistemi kullanarak üye sayınız arttıkça Google Adense gibi reklam alarak kazancınızı her geçen gün daha artırabilirsiniz.

Evden Yemek Yapım İşleri

Yemek yapma konusunda elinize ve lezzetlerinize güveniyorsanız, evde yemek yaparak satışını sağlayabilirsiniz ki düşük sermayeli iş fikirleri arasında bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken günlük kullandıklarınız ile mutfak malzemelerinizi ayrı tutmanız gerekmektedir. Yeni malzemeler alarak işe başlayabilir ve belli bir süre denedikten sonra şirketleşmeye dahi gidebilirsiniz. Ama burada önemli olan işlerin zamanında teslim ederek, hijyen koşullarına uymaktır.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Takı Dükkanı Açmak

Kadın ya da erkek fark etmeksizin günümüzde takılara olan ilgi her geçen gün artmaktadır ve siz de bu ilgiyi düşük sermayeli iş fikirleri olarak değerlendirebilir be bir takı dükkanı açabilirsiniz. Hatta yeteneğiniz varsa, kendiniz takı yaparak farklı tasarımları kendi dükkanınızda satabilirsiniz.

Düğün Organizatörlüğü

Özellikle düğün sezonu başladığında en çok aranan düğün organizatörleridir. Düğünlerinin farklı konseptlerde olmasını isteyen gelin ve damat adayları tarafından tercih edilmektedir. Düşük sermayeli iş fikirleri olarak değerlendirilebilir bir sektördür. İlginç konseptler yaratarak çok ciddi paralar kazanabilir ve bu süreçte çalıştığınız kişilerin profesyonel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Web Tasarımcılığı

Düşük sermayeli iş fikirleri arasında olmasına rağmen günümüzün karlı meslekleri arasında yerini almaktadır. Şirketler tarafından isimlerini dünyada duyurmak adına web sitelerine olan ihtiyaç aşikardır ve bunun için web sayfaları hazırlayarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için SEO kurallarına uygun olarak yazacağınız tanıtım yazılarınızla beraber, blog yazılarınızında iyi olmasına özen göstermelisiniz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  KOSGEB Desteği Alan İş Fikirleri

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

İçerik Üretim Sitesi Kurmak

Şirketler ve firmalar hatta blog sahipleri tanıtımları için ihtiyaç duydukları içerik üretim ihtiyacını içerik üretim sitelerinden karşılamaktadır. Düşük sermayeli iş fikirleri arasında olmakla birlikte başlangıçta maliyetleri de düşük olmakla birlikte yazar sayınızı artırarak geniş bir yazar topluluğu ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Temizlik Firması Açmak

İş yerleri, okullar, kurum ya da hastaneler hatta artık evler bile temizlik ihtiyaçlarını profesyonel şirketler tarafından karşılamaktadır. Siz de düşük sermayeli iş fikirleri arasında olan temizlik firması açmak sektörünü tercih edebilir ve temizlik işleri sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapıp Satmak

Minik bir cam fanus içine bitki ve minyatür aksesuarları konularak yapılan mini dünya kurma işlemine teraryum adı verilirken, düşük sermayeli iş fikirleri arasında değerlendirilebilir. Evleri ve iş yerlerini süslemek için kullanılan teraryumlar, maliyet açısından kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermekle birlikte 50 ile 1.500 TL arasında fiyatları değişkenlik göstermektedir. Maliyetinin çok üstüne satışlar yaparak güzel paralar kazanabileceğiniz bir sektördür.

Evden Çeviri İşi Yapmak

Şayet en az bir olmak üzere özellikle de birkaç dil biliyorsanız, bu yeteneğinizi düşük sermayeli iş fikirleri olarak kullanabilir ve evden çeviri işi yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir internet sitesi kurabilir ya da sosyal medya aracılığıyla kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde bulunan blog sahipleri ile görüşerek, çeviriler yaparak işinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

Stant Kurmak

Evinizde takı ya da örgü işleri yapıyorsunuz ve bunları kazanca dönüştürmek istiyorsunuz. Bunun için düşük sermayeli iş fikirleri arayışı içerisindeyseniz, stant kurarak belediyeye belli bir ücret ödemek koşuluyla satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Zaten belediyelerinde çoğunluğunda hazır stantlar mevcut bulunmaktadır. Size kalan sadece gerekli görüşmeleri yaparak, hazır stantlardan belli ücret karşılığında kiralayarak satış işlemlerinizi gerçekleştirmektir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı