Para Kazanma

Tobacco Shop Açarak Para Kazanma

Spread the love

Tobacco Shop Açarak Para Kazanma

Özellikle son zamanlarda sigara fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarından dolayı tütün ve ürünlerine karşı olan talep artarken, iyi dizayn edilmiş olan kaliteli bir tobacco shop açarak para kazanma sağlanabilmektedir. Tabi ki işinizde problem yaşamamak adına yasal prosedürlere uymayı ihmal etmemeniz de gerekmektedir.

Evde yemek yaparak para kazanmak istiyorsanız tıklayın.

Tobacco Shop Nedir?

Tobacco shop, tütün ürünleri ile birlikte pipo, puro, çakmak, tabaka, nargile gibi ürünlerinde satıldığı  daha çok alışveriş merkezi, havaalanı gibi yerlerde açılmış olan tütüncü dükkanlarına verilen isimdir. Sigara fiyatlarına yapılan aşırı zamlar sonucunda sigara masrafını azaltmak isteyen tiryakiler tarafından daha ucuza sigara almak açısından tercih edilen tobacco shoplar 2019 yılında yoğun ilgi görürken, bu yıl içerisinde ülke genelinde 4200’den fazla tütün satış ruhsatı verildiği görülmektedir.

Tobacco Shop Açmak Karlı mı?

Tobacco shop açmayı planlıyorsanız, öncelikle yasal prosedürü çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Çünkü açık tütün ürünlerinin satışı yasak olmakla birlikte satılan gramaja göre denetlemeler sırasında ceza kesilmektedir. Ayrıca satış yapacağınız dükkanı kiralamayı düşünüyorsanız ve özellikle de alışveriş merkezleri gibi yerlerden dükkan kiralamayı istiyorsanız yüksek kira ödemeleri yapacağınız için tütün ürünleri dışında da nargile, pipo, puro, tabaka gibi farklı ürün satışlarını da gerçekleştirerek kazancınızı artırabilirsiniz. Asla unutmamanız gereken ise, gelir ve gider dengenizi çok iyi ayarlamaktadır. Bunun içinde gelir artırmak adına mümkün olduğu kadar doğru pazarlama tekniklerini kullanmanız ve iyi reklam yapmanız gerekmektedir.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Yandex Para Kazanma

Tobacco Shop Açmak için Gerekli Belgeler

Tobacco shop açmak için öncelikle bazı belgelerin hazırlanarak belediyeden iş yeri ruhsatı alınması gerekmektedir. İş yeri ruhsatı almak için hazırlanması gerekenler ise,

  • Esnaf odasına kayıt olmak,
  • Vergi dairesine kayıt olmak,
  • Yaşanılan yere göre emniyet müdürlüğü ya da jandarmaya başvuruda bulunmak,
  • Bağkur’a kayıt olmak,
  • İtfaiye teşkilatına başvuru yapmak,
  • Dükkanın kiralık olması durumunda kira kontratı değilse tapu fotokopisi olarak sıralanabilir.

Yukarıda belirtilen başvurular yapılıp, gerekli belgeler hazırlandıktan sonra belediyeye başvuruda bulunarak iş yeri ruhsatı alındıktan sonra resmi olarak tobacco shop açılabilmektedir.

Tobacco Shop Açma Şartları

Tobacco shop açmak için yukarıda belirttiğimiz belgeler hazırlandıktan sonra belediye başvuruda bulunarak iş yeri açma ruhsatı alınır ki alınan ruhsatta kapalı ve etiketi olan tütün, sigara ya da puro gibi tütün ürünlerinin satılabileceği belirtilmektedir. Aynı zamanda tütün ürünleri dışında tabaka, ağızlık, nargile ya da çakmak gibi ürünlerinde satılmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Tobacco Shop Açarak Para Kazanma

Şayet açık tütün ürünleri satıldığı yapılan denetimlerde görülürse, öncelikle tobacco shop için para cezası kesilirken, satışın tekrarlanması durumunda ise tütünlere el konularak imha işlemi gerçekleştirilmektedir. Tüm bunlara rağmen hala satış işlemlerine devam edilirse de iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı iptal edilerek, tobacco shop kapatılmaktadır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Facebook Canlı Yayın Para Kazanma

Son yapılan çalışmalar sonrasında başlangıç için iş yeri açma ruhsatı geçici olarak verilmektedir ve bu sayede geçici ruhsat sözleşmesine uyulup uyulmadığı kontrol edilir. Kontroller sonucunda ruhsat sözleşmesine uyan işletmelere asıl ruhsat verilmektedir. Bu uygulama tobacco shoplar içinde geçerli olmakla birlikte, yapılan denetimler sonucunda açık tütün ürünleri saymayan ve geçici ruhsat sözleşmesine uyan tobacco shoplara iş yeri açma ruhsatı verilmektedir.

Tobacco Shop Açmak Yasal mı?

Belirttiğimiz gibi 2019 yılında sigaraya yapılan aşırı zamlar sonucunda tütün ve tütün ürünlerine ilgi artarken, eskiden seyyar olarak yapılan tütün satışı artık tobacco shoplar tarafından yasal olarak yapılabilmektedir. Ama unutulmaması gereken bandrollü paketli ürünlerin satılmasıdır. Açık tütün ürünlerinin satışının yapılması dükkanınızın kapatılmasına kadar gitmektedir.

Tobacco Shop Açmak İçin Ne Yapmam Lazım?

Tobacco shop açmak için öncelikle gerekli izinlerin alınması ve başvuruların yapılarak belediyeden iş yeri açma ruhsatının alınması gerekmektedir. Ayrıca bilinmesi gereken en önemli şart ise, iyi gelir elde edebilmek için tobacco shop açmak için işlek bir yerde dükkanın tercih edilmesidir. Ayrıca yasal prosedürlere uyulması da istenilen sonuca ulaşmada atılacak önemli adımlardan bir tanesidir.

Tobacco Shop 1 Aylık Tahmini Kazanç

Tobacco shop 1 aylık tahmini kazanç tahminini yapmadan önce başarılı olmanın sıraları üzerinde durulması gerekmektedir ve bunun için öncelikle bu işe girmeden önce tütün ürünleri hakkında yeterli bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Sonuçta müşterilerden gelen taleplerin doğru karşılanması müşteri memnuniyeti sağlayacağı için gelirin artmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca her zaman gelir ve gider dengesine dikkat edilmesi gerekmektedir ve kira gelirleri yüksek olduğu için buna göre planlama yapılması gerekmektedir.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Telegram Para Kazanma 2020

Tobacco shop açarak ne kadar para kazanılacağı hakkında net bir bilgi vermek kira gibi bir etkenden dolayı zor olsa da doğru bir planlama yapılması sonucunda tahmini olarak elinize minimum giderlerden sonra 3.000 – 4.000 TL gibi bir gelir geçebilmektedir. Tabi ki gelir elde etme potansiyelinizde yaşadığınız yerin büyüklüğü de çok önemli bir etkendir.

Tobacco Shop Açma Maliyeti Nedir?

Tobacco shop açmak için gerekli olan maliyet için bir rakam vermek zor olmakla birlikte masraflarda en belirleyici olan dükkanınızı nerede açtığınızdır. Çünkü eğer dükkan kiralamayı planlıyorsanız ve alışveriş merkezleri gibi kiraların yüksek olduğu yerleri düşünüyorsanız, ekstradan hava parası da ödenmektedir. Hava parası ödememek adına devren dükkan tutabilirsiniz. Dükkan işini hallettikten sonra mobilyalar ve tütün ile tütün ürünleri gibi malzemeleri almanız gerekmektedir ki tüm bunlara ek olarak ruhsat ve gerekli izinlerin alınmasına dair ödenen tutarları da eklediğinizde 35.000- 40.000 TL gibi bir maliyete ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu