Para Kazanma

Tiktok’tan Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Spread the love

Tiktok’tan Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Şayet ‘’Tiktok’tan Para kazanma nasıl yapılır?’’ merak ediyorsanız, öyle özel bir formülü olmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Tiktok sadece para kazanmak için hazırlanmış bir platform olmamakla birlikte video paylaşarak keyifli ve eğlenceli zaman geçirmenizi sağlamaktadır. Ama eğlenirken birazda para kazanmak istiyorsanız, zamanınızı çok iyi değerlendirmeniz ve kendinizi çok iyi ortaya koymanız gerekmektedir. Yani insanların görmek isteyebileceği ürünleri ortaya koymak için biraz çabalamak ve hızlı bir zengin içerik üretmek gerekmektedir.

Tiktok Nedir?

Tiktok, iOS ve Android sürümüne sahip olan sosyal paylaşım platformudur. Tiktok sayesinde fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz gibi müzik dahil aklınıza gelebilecek her türlü etkinliği kısa video olarak paylaşabileceğiniz sosyal ağ uygulamasıdır. Sadece kendi yüklediğiniz değil, başkalarının yüklediği videoları da rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?

TikTok uygulamasına katılmak istiyorsanız ve ‘Tiktok hesabı nasıl açılır?’’ sorusuna cevap arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Tiktok uygulamasına üye olabilmek için öncelikle App Store ya da Play Store üzerinden ‘’Tiktok’’ uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra ‘’Aç’’ butonuna tıklamanız gerekmektedir ve karşınıza üyelik bilgilerinizi eklemeniz gereken bölüm çıkacaktır. Uygulamaya Facebook, Instagram ya da Twitter hesaplarınız mevcut ise, onlar üzerinden üye olabileceğiniz gibi, mail adresi ya da telefon numarası kullanarak da üye olabilirsiniz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Menü üzerinde bulunan ‘’Mail ya da telefon numarası ile üye ol’’ butonuna tıklıyorsunuz. Şayet e-mail adresinizle kayıt olursanız güvenlik kodunuz mail adresinize gönderilirken; telefon numaranızla kayıt olmanız durumunda ise onaylama kodu telefonunuza gönderilecektir. Güvenlik kodunuzu ya da onaylama kodunuzu girdikten sonra sizden doğum tarihini isteyecek ve o bilgiyi de girdikten sonra artık Tiktok sosyal paylaşım platformunun bir üyesi oluyorsunuz.

Tiktok’tan Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Tiktok Hesabı Nasıl Dondurulur?

Tiktok hesabınızı isterseniz kalıcı olarak silebilir ya da Tiktok hesabınızı dondurabilirsiniz. Şayet kalıcı olarak silmek yerine Tiktok profil dondurma işlemini tercih ediyorsanız, belli bir süreliğine Tiktok profil bilgileriniz ve paylaşımlarınız başkaları tarafından görülemeyecektir.

Tiktok hesap dondurma işlemi için,

  • Öncelikle TikTok hesabınıza cihazınız aracılığıyla erişim sağlayın.
  • Tiktok profilinize bilgileriniz eşliğinde erişim sağlayın.
  • Açtığınız profil sayfanızda profil resminizin üzerine dokunun.
  • Ekranda yeni bir sayfa açılacaktır ve açılan sayfanın sağ üst köşesinde üç nokta şeklinde bulunan simgeyi tıklayın.
  • Sayfa üzerinde ‘’Hesabımı yönet’’ yazısı bulunan bir sayfa ile karşılaşacaksınız ve burada ‘’Hesabımı yönet’’ yazısına tıklayın.
  • Yazıyı tıklamanız ile birlikte yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz ki sayfanın en alt bölümünde ‘’Hesabımı Sil’’ yazısı görünecektir. Bu yazıyı tıklayın.

Tüm bu işlemleri sırasıyla yaptığınız zaman Tiktok hesabınız 30 gün süre ile dondurulacaktır. Ama burada dikkat etmeniz gereken husus, 30 gün içerisinde profilinize erişim sağlamazsanız hesabınızda Tiktok profil kalıcı silme işlemi gerçekleşecektir. Bu nedenle hesabınızın kalıcı olarak silinmesini istemiyorsanız, hesabınıza 30 gün içerisinde giriş yapmanız gerekmektedir.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Şirket İsmi ve Slogan Bularak Para Kazanma

Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanılanlar arasına girmeyi başaran Tiktok üzerinden kullanıcılar para kazanabilmektedir. Siz de ‘Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?’’ sorusuna cevap arayanlardan iseniz, sizin için sunacağımız yöntemleri kullanarak Tiktok üzerinden para kazanabilirsiniz.

Tiktok üzerinden para kazanma yöntemlerinden bir sponsor bulmaktır. Sponsor bulabilmek için uygulama üzerinde en az 100.000 takipçi elde etmiş olmanız gerekmektedir. Sponsorlar, ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla sosyal medya fenomenlerini tercih etmektedir. Sponsor, kullanıcı ile bir sözleşme imzalar ve Tiktok fenomeni sponsor ürünlerini videolarında tanıtarak karşılığında para kazanmaktadır.

E-Ticaret Mağazası Açmak ve Reklam Yapmak

Tiktok üzerinden para kazanmanın bir başka yolu ise, belli bir sermaye ortaya koyarak kendi e-ticaret mağazasını açarak sattıkları ürünleri videolarında tanıtmaktır.

Canlı Yayın

Tik Tok kullanıcısı olarak bir başka para kazanma yöntemi ise, Live.ly uygulamasıdır. Canlı yayın yaparak insanlara emoji satın alma fırsatı sunulmaktadır. Emojilerin satın alınması durumunda ise kullanıcı da para kazanmaktadır.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Profile İletişim Bilgisi Ekleme

Günümüzde markalar tarafından reklam yüzleri genellikle sosyal medya fenomenleri arasından seçilmektedir. Tiktok uygulaması üzerinden geniş bir kitleye ulaşmayı başarabilmişseniz, profil iletişim bilgilerinizi ekleyerek firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Popüler Etiketler Kullanmak

Tiktok üzerinden para kazanma yöntemi olarak son bir yöntem ise, popüler etiketler kullanmaktır. Böylelikle daha fazla kullanıcının kendisine ulaşmasını sağlayarak, para kazanma yolunda önemli bir adım atmış olurlar. Tabii ki videoların kaliteli olması da kullanıcı kazanma açısından önemli bir etkendir.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Yandex Para Kazanma

Tiktok’tan Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Tiktok’tan Ne Kadar Para Kazanılır?

Tiktok’ta para kazanmanın en etkin yolu, sponsor bulmaktan geçmektedir. Sponsor bularak ürünlerinin videoları çekme karşılığında imzaladığınız sözleşme tutarınca para kazanmanız mümkün olmaktadır. Ama konu ile ilgili net bir rakam vermek mümkün olmamaktır. Sponsorun sunacağı fiyata göre kazanılacak ücret değişkenlik gösterecektir.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Tiktok Para Çekme İşlemi

Tiktok para çekme işlemi ‘’Paypal’’ sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Paypal’da Türkiye’de yasak olduğu için para yatırma sırasında ciddi bir kesinti yapılması söz konusu oluyor. Örneğin 200 dolar bir para kazandığınızı düşünürsek, 200 doları çekebilmek için 40 dolar gibi bir kesintiyi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Tiktok Para Kazanma Şartları

Tiktok para kazanma şartları arasında öncelikle yetkililerin tik vermesi için Instagram’da onaylanmış bir hesaba sahip olunması gerekmektedir. Instagram’da onaylı hesap demek ise, fenomen olmak anlamına gelmektedir. Yani en az 200.000 takipçinizin olması gerekmektedir. Diğer bir koşul ise, 16 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Bu koşulları sağlamanız durumunda Tiktok üzerinden para kazanma şansınız da bulunmaktadır. Ayrıca takipçi kazanabilmeniz için içeriklerinizin kaliteli olması da gerekmektedir ve canlı yayınlar içinde 1000 kişiyi toplamanız gerekmektedir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu