Para Kazanma

Soba Baca Temizliği Yaparak Para Kazanma

Spread the love

Soba Baca Temizliği Yaparak Para Kazanma

Kış aylarının vazgeçilmezi olan sobalar ve şömineler kış sonlarında temizlenmediği sürece yangına neden olabileceği için mevsim sonunda olmak üzere en az yılda bir kez temizlenmelidir. Eğer sizinde el yatkınlığınız ile bilginiz varsa soba baca temizliği yaparak para kazanma yöntemini tercih ederek bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Soba Baca Temizliği Nedir?

Günümüzde kullanılan yapay ısıtıcılar evde yanan bir soba ya da şömine kadar ısı vermezken, çıkan çatırtı seslerine eşlik eden turuncu alevlerde insanın huzurla dolmasına neden olmaktadır. Gaz ya da jel ile yanan şömineler kullanım açısından kolaylık sağlasa da kış sonrasında bacalarda biriken kurum ve pisliklerin çekme kapasitesini etkilememesi için temizlenmesi gerekmektedir.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Google Play’e Uygulama Yükleyerek Para Kazanma

Soba Baca Temizliği Yaparak Para Kazanma

Soba Baca Temizliği Nasıl Yapılır?

Soba baca temizliği için şayet baca uzun süredir temizlenmedi ise profesyonel kişilerle çalışılması alınacak verim açısından daha sağlıklıdır. Baca temizliği sırasında;

  • Baca Fırçası,
  • Toz bandı,
  • Toz filtreli vakum,
  • Tornavida ucu bulunan akülü matkap,
  • Uzatma Çubuğu,
  • Sürgülü Merdiven,
  • Güvenlik gözlüğü gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Temizlik işlemine başlamadan önce soba ya da şöminenin sönmüş olmasına özen göstermek gerekir ve soba ya da şöminenin iç kısmının güzel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Ayrıca temizlik sırasında bacadan dökülebilecek kalıntıların dağılmaması adına soba ya da şömine etrafında gerekli tedbirler alınır.

Sürgülü merdiveni kullanarak bacaya çıkılır ve bacada kapak varsa, matkap kullanarak bacak kapağı çıkarılır. Uzatma çubuğu kullanılarak ucuna toz filtreli vakum yerleştirilerek, bacanın içine sokulur ve toz bandı yardımıyla baca temizlenir. Baca temizleme işlemine toz ve kül birikintileri bitene kadar devam edilir. Bu işlemin yılda en az bir kez yapılması yangın ya da zehirlenme gibi olumsuzlukların önüne geçmektedir.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Dlive Para Kazanma

Soba Baca Temizliği Fiyatları Nelerdir?

Soba baca temizliği belirtilen nedenler dolayı en az yılda bir kez yapılmalıdır ve soba baca temizliği fiyatları binanın yüksek katlı olup olmadığına ya da evdeki baca sayısına ve bacanın kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Yani baca sayısı arttıkça temizlik fiyatı da artış göstermektedir. Tabi ki yaşadığınız ilinde baca temizliği fiyatlarında çok önemli bir etkisi bulunmaktadır ve soba baca temizliği fiyatları minimum 70 TL’den başlarken, şömine bacası temizleme 120 TL’den başlamaktadır ve işin kapasitesine göre artış göstermektedir.

Soba Baca Temizliği Yaparak Para Kazanma

Soba Baca Temizliği İşi Nasıl Bulurum?

Soba baca temizliği için iş bulmak adına soba baca temizliği yapan resmi firmalara iş başvurunda bulunabileceğiniz gibi, internette yer alan iş ilanları sitelerine iş ilanı vererek de iş bulmanız mümkün olmaktadır. Eğer soba baca temizliği ile bilginize yeterince güveniyorsanız öncelikle çevrenizden akrabalarınıza ya da arkadaşlarınıza yardım ederek belli bir çevre edinerek de iş kapasitenizi artırabilirsiniz. Hatta küçük el ilanları vererek de başlangıçta kendi reklamınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı