Para Kazanma

Para Kazanmanın Yolları

Spread the love

Para Kazanmanın Yolları

Günümüzde para kazanmanın yolları arasında birden çok yöntem olmakla birlikte, geçmiş yıllarda olduğu gibi akla birkaç meslek gelmemektedir. Mesleklerde artan bu çeşitliliğe de gelişen teknolojinin ve yaşam koşullarının etkisi çok fazladır. Bu nedenle günümüz olanaklarını değerlendirmeniz sonucunda girişimci bir ruha sahip iseniz, iyi paralar kazanabilir ve farklı iş seçenekleri sayesinde kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Bugün sizlere farklı para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz, bazıları duymuş olabilirsiniz ama geneline bakarsanız oldukça farklı işlerde göreceksiniz. Sizde içlerinden size en yakın olanı tercih ederek isterseniz iş sahibi olabileceğiniz gibi, isterseniz ek iş olarak tercih edebilirsiniz.

Arabanızı Reklamla Kaplayın

Yolda giderken hiç arabaların üzerinde patates cipsi ya da enerji içeceği reklamları olan arabalar gördünüz mü? Gördüyseniz de aklınıza bir firmaya ait olduğu gelmiştir fakat gerçek öyle değildir. Reklam ajansları isteyen kişilerin arabalarını reklamlarla süsleyerek, araba sahibine reklam bedeli öderler. Ödenecek tutar firmaya, bulunduğunuz bölgeye ve promosyon süresine göre değişkenlik göstermekle birlikte 300 TL ile 700 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bunun için yapılması gereken ise, firmaların internet sitesine kayıt olarak, demografik bilgileri doldurmaktır. Eğer şayet reklam ajansının hedeflerine uyuyorsanız, promosyon uygulaması için arabanızla birlikte seçilirsiniz. Promosyon süresi birkaç ay olabileceği gibi bir seneye kadar değişkenlik göstermektedir ki bu da size iyi bir ek kazanç sağlayacaktır. Burada seçilmek için kriterlerin başında aylık belli bir kilometre yapmanız gelmektedir ve üstüne üstlük reklamlardan da arabanız herhangi bir zarar görmeyecektir.

Doğrudan Satış Firması için Temsilcilik Yapın

Doğrudan satış programları içerisinde bulunan ‘’Avon’’ gibi firmalara üye olarak satış yapmak koşuluyla güzel paralar kazanabilirsiniz. Yalnız satış yapabilmek için ikna yeteneğinizin güçlü olması gerekmektedir. Son araştırmalar doğrultusunda satış temsilciliğinden bir kişi ortalama 185 TL kazanılmaktadır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Soba Baca Temizliği Yaparak Para Kazanma

Firmalara dahil olduktan sonra satıcısı olarak size, katalog ve numune gönderilir ve satış yapacağınız ürünleri toptan aldığınız kabul edilerek toptan fiyatı ile satış fiyatı arasındaki fark size kazanç olarak dönmektedir. Satışlarınızın yüksek olması durumunda komisyonlarla birlikte bonuslar kazanarak, aylık kazancınızı artırabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken ise, doğrudan satış firmaları üyelik ücretleri almaz ve programa dahil olmadan önce sizden toptan alım yapmanızı istemez. Seçim yaparken bu özelliklere dikkat etmeniz sağlıklı kazanç sağlamanız açısından önemli bir detaydır.

Part Time Çalışmak

Hızlı para kazanmak istiyorsanız ve bunun için gerekli zamanı ayırabilecekseniz, part time işleri tercih edebilirsiniz. Örneğin bir ehliyetiniz varsa, taksi durakları ile görüşecek part time taksi şoförlüğü ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda part time işler arasında çok tercih edilen diğer bir iş ise, garsonluk yapmaktır.

Freelance Çalışın

Halkla ilişkiler, grafik tasarımı ve yazarlık gibi alanlarda freelance çalışarak, gelirinizi artırabilirsiniz. Ekonomik durgunluk nedeniyle firmalar tam zamanlı çalışan yerine freelance çalışan kişileri tercih etmektedir. Böylelikle firma ihtiyaç duyduğu işe para öder ve fiziki bir ofise ihtiyaç duyulmadığı içinde genel giderler azalmaktadır. Sizinde web tasarım, halkla ilişkiler, grafik tasarım gibi alanlarda becerileriniz varsa böyle iş yerleri ile iletişime geçerek firmaların giderlerinde tasarruf yapmalarına yardımcı olarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Freelance işlere saatlik ücretler ödendiği için maaşlı çalışmaktan daha çok gelir sağlayabilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz birden fazla görev alacaksınız, görevler arasındaki zaman dilimini iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Gizli Müşteri Olun

Araştırma firmalarına gizli müşteri olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Alışveriş yaparken ya da yemek yerken yaşadığınız deneyimleri paylaşmanız sonucunda size para ödenmektedir. Bunun için gizli müşterisi olduğunuz firma nereden ne yapacağınıza karar vererek size talimatlar verir ve müşteri hizmetleri, mekan temizliği ya da çalışan tutumları gibi farklı alanlarda rapor hazırlamanız istenir. Rapor sonrası size harcadığınız zaman üzerinden ödeme yapılırken, işletmeden aldıklarınıza dair de geri ödeme yapılmaktadır. Bir görev başına 12 TL ile 20 TL arasında ödeme yapılır ve başvurular da genellikle online başvuru şeklindedir.

Mobil Uygulamalardan Para Kazanın

Mobil uygulamalar üzerinden de para kazanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız böyle uygulamaları telefonunuza indirmek ve yönergelere uymaktır. Üstelik ihtiyacınız olan ise, sadece akıllı bir cep telefonudur.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Saçınızı Satın

Eğer uzun ve bakımlı saçlara sahip iseniz, bunları satarak nakit kazanabilirsiniz. Tek şart saçlarınızın doğal olmasıdır ve rengi ile uzunluğuna göre saçın kilogram fiyatı 1.000 TL’ye kadar yükselebilmektedir.

Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satın

Kullanmadığınız eşyalarınızı, giysilerinizi, elektronik cihazlarınızı, kitaplarınızı ya da cep telefonlarınızı ‘’Dolap, Letgo, Modacruz ya da Gardrops’’ gibi siteler üzerinden satış yapabilir ve nakit elde edebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternet para kazanma yolları ile ilgili bir sürü haber okumuşsunuzdur, fakat bugün paylaşacağımız yöntemler denenmiş yöntemler olup, sizlerin uzun vadeli para kazanmasını sağlayacak yöntemlerdir.

Para Kazanmanın Yolları

Youtube’dan Para Kazanma

Son yılların en çok tercih edilen para kazanma yöntemleri arasındadır ve ciddi gelir elde eden kişiler bulunmaktadır. Youtube üzerinden ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok para kazanabilirsiniz ki örnekle açıklamak gerekirse, bir oyunun tanıtımını yaptığınızı düşünürsek ve 500 bin kadar takipçiniz olursa aylık bir oyun tanıtımı için 4 bin TL civarında kazanç sağlayabilirsiniz.

Instagram’dan Para Kazanma

Instagram sayesinde internet aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Bunun için takipçilerinizi etkilemeniz ve yönlendirme gücüne sahip olmanız yeterli olmaktadır. Ayrıca daha fazla kazanç sağlamak istiyorsanız influencer olarak paylaşım yapmanız sonucunda aylık 3.500 TL ile 10.000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Dropshipping ile Para Kazanma

Anlaşılır bir şekilde açıklamak gerekirse, dropshipping aracılık yapmak olarak tanımlanabilir. Yani dünya çapında hizmet veren bir e-ticaret platformu üzerinden bir ürünü satın alıyorsunuz ve başka bir e-ticaret platformunda daha üst bir fiyata satışını gerçekleştiriyorsunuz. Aradaki fiyat farkı da sizin bir ürün üzerinden kazancınız oluyor. Maliyetsiz bu iş için sipariş başına 30-40 TL kazanabileceğiniz gibi daha yüksek ücretlerde kazanabilirsiniz.

Hızlı Para Nasıl Kazanılır?

Sizde hızlı para kazanmak istiyorsanız, aşağıda sunduğumuz işlerden size uygun olanını tercih ederek, güzel paralar kazanabilirsiniz. Yalnız yöntemler gelişen teknoloji ve hayat koşullarına göre değişkenlik göstereceği için zamanla sizinde tercihlerinizde değişiklik yapmanızı tavsiye ederiz.

 1. Yatırım yapılan farklı varlıklarla ilgilenerek para kazanabilirsiniz. Örneğin biraz birikmişsiniz varsa dolar alıp satabilirsiniz.
 2. İnternetten yapabileceğiniz işlerle ilgilenerek para kazanabilirsiniz. Mesela sesli ve elektronik kitaplar hazırlayarak satışını gerçekleştirebilirsiniz.
 3. İnternetten satış yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için ikinci el satış uygulamalarını kullanabilirsiniz.
 4. Eğitim ve öğretim işleriyle para kazanabilirsiniz. Örneğin yabancı dil öğretebilirsiniz ya da bir müzik aleti çalmayı biliyorsanız öğretiniz.
 5. Kiralama üzerinden para kazanabilirsiniz. Evinizde müsait bir oda var ise, öğrenciye kiralayarak para kazanabilirsiniz.
 6. Asistanlık hizmetleri sayesinde para kazanabilirsiniz. Sanal asistanlık yani sekreterlik yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Toloka Nedir? Toloka ile Para Kazanma

Öğrenciler için Kolay Para Kazanma Yolları

Okurken para kazanarak hem daha iyi koşullarda yaşamak hem de ailenize destek olmak istiyorsanız siz de çalışarak okuyabilirsiniz. Bunun için öncelikle yapabileceklerinizi tespit etmeniz gerekmektedir. Ondan sonra aşağıda belirtilen alanlardan birinde çalışarak gelir elde edebilirsiniz.

 • Part time çalışarak para kazanabilirsiniz.
 • İnternetten makale yazarlığı yapabilirsiniz.
 • Özel ders vererek para kazanabilirsiniz.
 • Web sitesi tasarlayarak para kazanabilirsiniz.
 • Son olarak da e- ticaret yaparak para kazanmanız mümkün olabilir.

Ev Hanımları için Kolay Para Kazanma Yolları

Ekonomik koşullar her geçen gün zorlaşırken, birçok ev hanımı da ev ekonomisine katkıda bulunmak için ek gelir arayışındadır. Bunun için yeteneklerinizi değerlendirerek evde bazı işler yaparak para kazanabilirsiniz.

 • Yemek yapmak ile aranız iyi ise ve lezzetli yemekler yapıyorsanız, yemeklerinizi satarak para kazanabilirsiniz.
 • Nikah şekeri ya da kına paketleri hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Hatta çevrenizde arkadaşlarınızla ekip kurarak, çok daha fazla sayıda yapabilirsiniz, bu da gelirinizin artmasını sağlayacaktır.
 • Giymediğiniz ya da kullanmadığınız eşyalarınızı satabilirsiniz.
 • Sabun ve mum gibi eşyalar yaparak satışını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer iletişim becerinize güveniyorsanız, organizasyon işleri yaparak para kazanabilirsiniz.
 • Çocuklarla aranız iyi ise, çocuk bakıcılığı yaparak sabit bir gelir elde edebilirsiniz.

Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım?

Çok para kazanmak için öncelikle doğru zamanda doğru stratejiyi belirlemek gerekmektedir. Yani doğru zamanda doğru işle başlarsanız, yüksek gelir elde etme şansınız yüksek olur. Bunun için doğru işi bulmak adına çağın ve sektörlerin gereklilikleri adına analiz ve değerlendirme çalışmalarında bulununuz. Özellikle ülkemiz gibi gelişmekte olan bir ülke için zengin olmak için çok fazla fırsat yaratılabilir ve düşük sermayeler ile sektör değişimlerine ayak uydurularak güzel işler yapılabilir.

Zengin olmak için zenginler tarafından kullanılan iki yöntem bulunmaktadır. Siz de öncelikle yatırım yapıp daha sonra kendi işinizi kurarak istediğiniz hayali gerçekleştirebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı