Yeni İş Fikirleri

Online İş Fikirleri 2020 Nelerdir?

Spread the love

Online İş Fikirleri 2020 Nelerdir?

Günümüz toplumuna bakıldığında insanların rahat bir hayata sahip olmak istedikleri ve bunun için gerekli olan ekonomik özgürlüğe sahip olmak için para kazanmak istediklerini görmekteyiz. Bunun için çalışan insanlarda ek iş arayışında bulunmakta ve burada online iş fikirleri 2020 yılı içinde devreye girmektedir.

Para kazanmak istiyorsanız iş ayrımı yapmadan hangi iş olursa olsun ciddi bir uğraş göstermek gerekmektedir. Bazı işlerde yetenekleriniz ve bilgileriniz ön plana çıkarken, bazılarında çaba, yetenek ve bilgilerin harmanlanması sonucunda kar marjı yüksek işler sayesinde daha fazla para kazanılabilecektir.

Online iş fikirleri 2020 incelendiğinde bazıları için sermaye gerekirken, bazı işler evden sermaye gerektirmeden yapılabilmektedir. Yine aynı şekilde bazı işler için dükkan açmak gerekirken, bazı işler evden oturarak da yapılabilmektedir.

Eğer siz de para kazandıracak işlerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız, size gelir sağlayacak online iş fikirleri yazımızı sonuna kadar okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Online İş Fikirleri Nedir?

Online iş fikirleri denilince akla internet üzerinden online olarak iş yapmak akla gelmelidir. Online iş kurmak isteyen herkes adına büyük bir pazar olmaya devam ederken, düşük riskli bir yatırımla çok para harcamadan iş kurmayı kolay bir hale getirmekte olduğu için günümüz için çok tercih edilmektedir. Çevrimiçi işe başlamak istiyorsanız ve ne iş yapacağınız konusunda bir fikir sahibi değilseniz, bu konuda internet üzerinde bir sürü iş fikirleri yer almakta olup, tarafımızdan tavsiye edeceğimiz iş fikirlerini yetenekleriniz ve bilgileriniz doğrultusunda karar vererek kazanç sağlayacağınız işi tercih edebilirsiniz.

Bilgisayar Başında Nasıl Para Kazanılır?

Bilgisayar başında nasıl para kazanılır?’’ konusunda araştırma içerisindeyseniz, bilgisayar kullanımı konusunda iyi olmanız para kazanmanız için en büyük yardımcınız olacaktır. Bunun dışında blog yazmak gibi bilgisayarı çok iyi bilmenizi gerektirmeyen işlerde bilgisayar başında para kazanmanıza yardımcı olacak işler arasında yer alacaktır.

Size sunacağımız yöntemler sayesinde ek kazanç sağlayabilirsiniz, fakat illaki kendi işinizi yapmak istiyorsanız farklı yöntemler üzerine biraz düşünmeli ve gerekli araştırmaları yaparak ilerlemenizi tavsiye ederiz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  50 Bin TL Sermayeli İle Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Şimdi gelin bilgisayar başında yapabileceğiniz iş fikirleri üzerinde duralım.

Online İş Fikirleri 2020

Sanal Asistanlık Yapın

Bilgisayar başında vakit geçirmeyi seviyorsanız ve günün büyük bir bölümünde online iseniz, bilgisayar başında yapılabilecek işler arasında olan sanal asistanlık yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle de işleri düzenlemek ya da organize etmek gibi yetenekler konusunda kendinize güveniyorsanız, sanal asistanlık tam size göre bir iş tercihi olacaktır.

Sanal asistanlık yapmak adına öncelikle kendinize bir yönetici bulmanız gerekmektedir. Bu konuda da iş ilanlarını takip edebilir ve özellikle ilgilendiğiniz bir sektöre ait bir iş ilanı bulursanız, işinizi yapmak çok daha zevkli hale gelecektir.

Sanal asistanlık yapabilmeniz için belli bir yetkinliğe sahip olmanız gerekir ki bunların başında iyi derece bilgisayar ve ofis programlarını bilmeniz gelmektedir. Ayrıca iletişim konusunda becerikli olmanız da sanal asistanlık için yeterlilikler içerisinde yer almakta olup, raporlama işlerinde de iyi iseniz, bu sektörden iyi paralar kazanabilirsiniz.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sanal Marka Elçisi Olun

Bilgisayar başında yapılabilecek iş ise, sanal marka elçiliğidir. Televizyon reklamlarında ünlülere yer veren markalar, internet üzerinde de sizleri kullanabilirler. İşte internet üzerindeki reklam yüzlerine sanal marka elçiliği adı verilmektedir. Örneğin A firmasına ait bir ürünü kullanarak, ürün hakkında yorum yaparak başkalarının almalarına da aracılık yaparak para kazanabiliyorsunuz.

Özellikle bu alanda Instagram ve Youtube gibi platformlar çok kullanılmakta olup, 5000 takipçisi bulunan hesaplara yerel markalar tarafından tanıtımlar yaptırılabilmektedir.  Kendinize ve sosyalliğinize güveniyorsanız ve bilgisayarla aram iyi diyorsanız bu işi yaparak mutlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Web’de Arama Yapın

Bilgisayar başında vakit geçirmeyi seviyorsanız, bilgisayar başında yapılabilecek iş olarak arama motorlarını kullanabilirsiniz. Kullanmanız gereken platformlar, SwagBucks, Scour, ZoomBucks ile Blingo gibi platformalar olmakla birlikte Google size arama yaptığınız için herhangi bir ücret ödememektedir.

Belirttiğimiz platformlara girerek size verilen görevleri yerine getirmeye başlamanız ile birlikte para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnternetten Döviz ve Altın Alıp Satın

Bilgisayar başında boş ilerle uğraşmak yerine ekonomi haberlerini takip ederek, dolar hakkında bilgi sahibi olarak ya da altının hangi yönde ilerleyeceği hakkında bilgi sahibi olarak zamanını değerlendirerek hatta para da kazanabilirsiniz. Bu konuda verilen ücretsiz online eğitimleri de takip edebilir ve eğitimler sayesinde bu işi nasıl yapacağınızı öğrenerek internet üzerinden yatırım yaparak bilgisayar başında para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ama öncelikle bilinçli bir yatırımcı olmayı sakına unutmayın!

Niş Blog Açın

Bilgisayar başında yapılabilecek iş denilince akla ilk gelen işlerden biri olan blog açma çok tercih edilen işlerden birisidir. Ama burada dikkat etmeniz gereken bloğun belli bir kesime hitap etmesini sağlamanızdır.

Niş adını verdiğimiz bu alanlara yönelik bloglar, geniş bir kazanç kapısı sunmaktadır. Bloğunuza Google reklamlarını eklemeniz durumunda yazdığınız yazılara yönelik en iyilerinin gösterilmesine yardımcı olursunuz ve tıklanma olasılığınızı artırarak elde edeceğiniz gelirinizi artırabilirsiniz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Tütüncü Dükkanı Açmak

Blog yazacağınız alanı seçerken uzman olduğunuz ya da ilgi alanınızda olan bir alanı seçmeniz özgün içerikler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Genel konular seçmek yerine özel konular seçmediniz de yaratıcı olmanıza yardımcı olacaktır. Yenilikleri duyurmadınız da bloğunuz sayesinde daha fazla kazanç sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Bilgi ve Becerilerinizi Satın

Bilgisayar başında yapılabilecek iş yapmak için bildiğiniz ve başka insanlara da yardımcı olacağınız konular mutlaka vardır ve iyi bir grafik tasarımcısı da olabilirsiniz.

Böyle becerileriniz varsa bu becerilerinizi Bionluk ve Sadeceon gibi yerel platformlar üzerinden satabileceğiniz gibi Fiverr ya da Upwork gibi yabancı platformları kullanabilirsiniz.

Bu platformlara giriş yapmanız durumunda bilgi, beceri ve yeteneklerinize göre bir iş bulabilir ve belki küçük kazançlar elde edebilirsiniz ama ihtiyaçlarınızı da rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Online İş Fikirleri 2020

Kripto Para Piyasaları ile İlgilenin

Şuan için kimileri için ciddi kazanç kapısı olan kripto paralar, kimileri için henüz keşfedilmemiş olsa da ciddi paralar kazanan insanlar bulunmaktadır. Ciddi paralar kazanan insanlar yıllardır düzenli bir şekilde piyasayı takip ederek bu kazancı sağlasa da siz de henüz geç kalmış değilsiniz.

Bilgisayar başında yapılabilecek iş olarak tercih edebileceğiniz kripto paralar ile para kazanmak için iyi bir araştırmacı olmanız gerektiğini unutmayınız ve bu işi yaparken dikkatli ve bilinçli olmanız durumunda sizin de kazanabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Para hırsına kapılarak körü körüne bu işe girmeniz ise, elinizdeki sermayenizden olmanıza neden olacaktır.

Web Sitesi Testleri Yapın

Bilgisayar başında yapılabilecek iş denilince akla gelen web siteleri testleri, kullanıcı deneyimini artırmak açısından para öderken, bu iş hakkında yeterince bilginiz varsa web sitelerini test ederek siz de para kazanabilirsiniz.

Bu işe başlamanız için üye olabileceğiniz platformlar bulunmaktadır ki Userfeel bunlardan sadece bir tanesidir. Referanslarını incelediğinizde çok ünlü sitelerle çalıştığını görebilirsiniz. Siz de platform üzerinden web sitelerini test edebilir ve kullanıcı görüşlerini ileterek güzel paralar kazanabilirsiniz.

İnternetten Ek İş Yapmak için 5 Fikir

İnternetten ek iş yapmak istiyorsanız ama yapabileceğiniz işler hakkında bilginiz yoksa yazımızı okuyarak yetenekleriniz ve ilginiz doğrultusunda karar vererek iş fikirlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

1- Sosyal Medya Yöneticisi Olun

Sosyal medya günümüz işleri için önemli bir araç olmakla birlikte sosyal medya hizmetli iseniz, sosyal medya hesaplarını yönetme konusunda yardıma ihtiyacı olan markalara ve işletmelere bilgilerinizi sunabilirsiniz. Kazancınız sitenin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişkenlik göstermekle birlikte değişkenlik gösterecektir. Tabii ki sizin iyi olmanız da böyle bir serbest platform içerisinde gelirinizi etkileyen önemli bir etken olacaktır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  20 Bin TL Sermaye ile Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

2- YouTuber / Çevrimiçi Kişilik

Kamera önünde olmak hoşunuza gidiyorsa siz de Youtuber ya da çevrimiçi kişilik olarak faaliyet gösterebilir ve internetten ek iş yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir Youtube kanalı açmanız gerekmektedir ve reklam paylaşımları sayesinde para kazanmanız gerekmektedir.

İçerik tüketimi sürekli değişkenlik göstermekte olduğu için günlük video görüntüleme için arayış içerisinde olan kişiler Youtube’u tercih etmektedir. Youtube kanalı oluşturmak düşük maliyetli olduğu için çok tercih edilmekte olup, iyi bir kamera ve doğru içerik seçiminiz sayesinde yeterli takipçi sayısına ulaşarak, videolarınıza reklam veren Google Adsense’i etkinleştirebilir ve videolarınız sayesinde para kazanabilirsiniz.

3- Etsy’de El Yapımı Ürünler Satmak

El yapımı ürünler konusunda kendinize güveniyorsanız bu ürünleri satmak için çevrimiçi mağaza kurabilirsiniz. Bu ürünler çantadan giysiye, takıdan resimlere, heykelden mobilyaya, oyuncaklardan el sanatlarına kadar çeşitlilik gösterebilmektedir. Önemli olan seçtiğiniz kategori üzerinden Etsy’de e-ticaret sitesi kurabilmektir.

4- Prova Okuyucusu Ol

Yeterince dikkatli olduğunuzu düşünüyorsanız ve düzeltme konusunda farklı bir bakış açınız varsa, birçok işletme, yazar ya da yayıncı editöre ihtiyaç duymaktadır. Dokümanlar size e-posta aracılığıyla gönderilir ve siz de gerekli düzeltmeleri yaparak geri gönderim sağlayarak internet üzerinden iş yaparak internetten ek iş para kazanabilirsiniz.

Online İş Fikirleri 2020

5- Makale Yazarı Olmak

Yazı yazmakla aranız iyi ise kelimeleri seviyorsanız, web siteleri için yazarlık yaparak internetten ek iş yapabilirsiniz. Belli bir alanda yetkinliğiniz varsa ya da ben her konuda yazı yazabilirim diyorsanız; düzenli ve dil kurallarına uygun ve en önemlisi özgün yazılar kazarak para kazanabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek İş Fikirleri

Evden yapılabilecek iş fikirleri arayışı içerisindeyseniz, çok sayıda iş sayesinde ev ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Hatta evde yapılabilecek işler sayesinde aylık 4 bin TL’ye kadar para kazanabilir ve üstelik tüm bu işleri evinizde yaparken küçük sermayelere ihtiyaç duyarsınız.

Para Kazanma ile İlgili Diğer İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Sermayesiz İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Ek İş Fikirleri için BURAYA TIKLAYIN!

Reklam Temsilcisi

Evde oturarak satış ve pazarlama işi yapabilirsiniz ve bunun için ihtiyacınız internet ve telefon kullanmaktır. İnsanlara pazarlama yaparak komisyon bedelleri sayesinde aylık 900 TL ile 1.500 TL arasında paralar kazanabilirsiniz. Burada önemli olan pazarlama yeteneğinizin yüksek olmasıdır.

Paketleme İşi

Evden yapılabilecek iş fikirleri arasında yer alan paketleme işi imalat sektöründe yer alan firmalar tarafından verilmektedir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayanlar bu sektörde çok şanslı oldukları için bol bol iş alarak ev ekonomilerine aylık 400 TL ile 600 TL arasında para kazandırabilmektedirler.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı