Para Kazanma

Kolay Para Kazanma 2019

Spread the love

Kolay Para Kazanma 2019

Siz de internet üzerinden kolay para kazanma yöntemlerini araştırıyorsanız, doğru yerdesiniz. Size özel hazırlanmış rehber yazımız sayesinde internetten para kazanma yollarını öğrenebileceğiniz gibi farklı iş alanlarında da bilgi sahibi olacaksınız.

Kolay Para Kazanma Yolları 2019

Her yöntem kendi içerisinde farklılıklar göstermekle birlikte gerekli araştırma yapılmadan ve bilgi sahibi olunmadan bir işe dahil olmamak gerekmektedir. Aşağıda verilen sektörler özel bir bilgi alanı gerektirme birlikte herhangi bir kişi ya da şirkete bağımlı olmadan özgürce kendinizin yapabileceği iş alanlarıdır.

Yazılım Oluşturmak

Kolay para kazanma yolları araştırıyorsanız ve para kazanma yolunun düzenli bir gelir getirmesini istiyorsanız, yazılım oluşturabilirsiniz. Tabi ki yazılım oluşturmak için belli bir birikim ve yeteneğe sahip olmak gerekmektedir. Siz de bu konuda gerekli yeteneğe sahipseniz ve yetenekleriniz varsa, hiç düşünmeden paraya dönüştürebilirsiniz.

Sesli Kitap Hazırlamak

Gelişen teknoloji ile birlikte e-kitapların popüler olması ile birlikte çok tercih edilmeye başlanmıştır. Siz de Audible’de hesap oluşturarak, sistem üzerindeki ACX platformu sayesinde e-kitap oluşturabilirsiniz. Üstelik Türkçe e-kitap sayısının az olması da sektörde ilkler arasına girme şansını yakalayarak, kitap başına 10 dolar kazanabilirsiniz.

Kolay Para Kazanma 2019

Kolay Para Nasıl Kazanılır?

Çalışmadan zengin olmak gibi bir hayaliniz varsa, bu düşünceden bir an önce uzaklaşmanız gerekmektedir. Ancak az çalışarak kolay para kazanabilirsiniz ve bunun için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Evinizin bir odasını kiralayabilirsiniz. Tabi ki bunun için evinizde kullanmadığınız bir oda bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda ev sahibi olma konusunda gerekli yasalara uymanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bunun için odayı hazırlamaktan başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan, Airbnb gibi hizmetleri kullanarak kiralık yer arayan kişilerle iletişim kurabilir ve her ay düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten para kazanabilirsiniz. Ama bunun için istekli ve kararlı olmanız gerekmektedir. Bir web sitesi ya da blog açarak, çok ziyaretçiniz olması durumunda reklam satarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Yazı yazma ile aranız yoksa video çekebilir ya da video içerikleri yaratabilirsiniz.

Telif haklarından para kazanabilirsiniz. Peşin çalışarak uzun dönemli ödeme almak isterseniz, kitap ya da şarkı yazabilir hatta bir ürün icat edebilirsiniz. Uzun bir süreç istemesine rağmen sabırlı olur ve gerçekten güncel şeyler üretebilirseniz, güzel paralar kazanabilirsiniz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Facebook Canlı Yayın Para Kazanma

Kolay Para Kazanma Taktikleri

Biz bu yazımızda size gerçekten araştırılmış ve iyi bir gelir kaynağı olabilecek iş modellerinden bahsederken, internetten para kazanmanın temel kurallarını anlatacağız. Ama öncelikle kolay para kazanma taktikleri üzerinde duracağız.

En önemli kural merkeze müşterini alınmasıdır. ‘’Ben’’ demek yerine müşterilerinizin işine arayacak fikirlerden esinlenmeniz gerekiyor. İşe başlamadan önce başkaları için işe yarayacak cümleler kurabiliyorsanız, başarılı olabilirsiniz. Amacınız her ne kadar bol zaman ve çok para kazanmak olsa bile, hedefinizle varmak istediğiniz noktayı karıştırmadan müşterilerin ne istediğine bakarak planlı ve programlı bir çalışma yapınız.

Diğer ikinci kural ise başarılı bir girişimci olmak için tutku ve istek tek başına yeterli olmamaktadır. Yani bir işe giriş nedeni istek ya da tutku olamaz, önemli olan kendinize özgün bir iş bulabilmeniz ve bunu satabilmenizdir.

İnternetten iş kurmak için başarılı olunan 6 farklı yöntem ise;

 • Ürün satışı (e-ticaret)
 • Yazılım ve mobil uygulama geliştirmek
 • Satış ortaklığı
 • Online ders vermek
 • Reklam
 • Danışmanlık hizmeti olarak daha önceki tecrübelere göre belirlenmiştir.

Kolay Para Kazanma Siteleri

Kolay para kazanma siteleri alanına göre değişkenlik göstermekle birlikte, yazımızda en çok tercih edilen siteler alanlarına göre paylaşılacaktır.

Anket doldurarak para kazanma

Oldukça popüler, hızlı ve kolay bir yol olarak tercih edilebilir. Üstelik herhangi bir pahalı donanıma da ihtiyaç duymazsınız. Bir bilgisayar ya da akıllı telefon işinizi görecektir. Daha sonra en çok tercih edilen anket sitelerine üye olarak, anket doldurarak para kazanma yöntemine başlayabilirsiniz.

Kolay para kazandıran anket siteleri;

 • Toluna TR
 • LifePoints TR
 • İpsos TR
 • Pago TR
 • MarketAgent TR

Anket doldurarak para kazanma isimli yazımızı okumak için BURAYA TIKLAYIN!

Youtube’dan para kazanma

Eğlenceli, eğitici ya da farklılık yaratan videolar çekerek, Youtube üzerinden kanal oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kolay para kazandıran siteler arasında yer alan Youtube’dan para kazanmak için önemli olan videonuzun izlenebilir ve cezp edici olmasıdır. Bunun için önce projenizi oluşturunuz ve daha sonra beklentileri karşılayacağını düşünüyorsanız; uygulamaya başlayınız.

İşlerinizin planladığınız gibi giderse, izleyici kitleniz artarsa Adsense başvurusunda bulunarak, kazancınızı daha da artırabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanma

Online dünyada içerik yaratma ihtiyacından ortaya çıkan içerik editörlüğü, günümüzde oldukça revaçta olan bir para kazanma yolu olmakla birlikte, deneyim ve sektöre göre 100 kelime için 15 TL’ye kadar kazanmanızı sağlamaktadır. İyi içerik talep eden müşterilere ulaşmak için özel platformlara kaydolmanızı öneririm.

Makale yazarak para kazanmak için kullanabileceğiniz platformlar;

# Forumlar: Kazanacağınız her paranın cebinizde kalmasını istiyorsanız, aracıları aradan çıkarmanız gerekmektedir ve bunun için

 • r10,
 • wmaraci,
 • iyinet gibi forum sitelerini tercih edebilirsiniz.

# SadeceON: Türkçe içerik üretilen bir site olmakla birlikte yazdıklarınız üzerinden düşük komisyonlar alarak ödemenizi yapmaktadır.

# iWriter: İngilizce içerik üretmek isterseniz oldukça popüler bir sitedir. Çok yüksek ödemeler yapmamasına rağmen müşteri sayısının fazla olmasından dolayı maddi açıdan sizi memnun edecektir.

# LowPost: İyi bir ödeme yapmaktadır ve müşteri sayısı oldukça fazladır.

Kolay Para Kazanma 2019

Bayanlar için Kolay Para Kazanma Yolları

Hayat koşullarının gittikçe ağırlaşmasından dolayı bayanlarında çalışma hayatına dahil olma isteği artmaktadır. Bunun için bayanlar tarafından rahatlıkla yapılabilecek meslekler bulunmaktadır.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Klasik işlerden biri olmakla birlikte bayanlar için kolay para kazanma yolları arasında yer almaktadır. Artı yönü çocuklarla vakit geçirmek olsa da eksi yönü bütün gününüzü alacak olmasıdır. Oldukça kazançlı bir ek gelir olan çocuk bakıcılığı zevkli olduğu kadar emek isteyen bir meslek dalıdır.

İnternetten Makale Yazarak Para Kazanma

Bayanlara ek gelir getiren ve onları en yoran meslek makale yazarlığıdır. Yukarıda belirttiğimiz gibi makale yazma işinde size bir konu verilir ve kendi cümlelerinizle araştırma yaparak yazı yazarsınız ve yazdığınız 100 kelime başına para kazanabilirsiniz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  İnternetten Para Kazanma 2020

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Klasik bir fikir gibi gelse de çok tercih edilen bir iş alanıdır. Üstelik kendi başınıza, işverene ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz bir iştir. İş veren bulursanız da güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz.

Sahillerde ya da kalabalık yerlerde evde yaptıklarınızı satabilir ve ailenizin ekonomisine destek olabilirsiniz.

e-kitap Satarak Para Kazanma

Oldukça yeni bir sektör olmasına rağmen, iyi para kazanmanızı sağlayacak bir iştir. Tabi ki bu işi yapabilmeniz için kitaplarla aranızın iyi olması gerekmektedir. Para kazandırma potansiyeli yüksek olan bir alanda deneme için 30-40 sayfa ile deneme yaparak başlayınız.

Youtube’dan Video Yayınlayarak Para Kazanma

Diğer tanımladığımız iş alanlarına göre oldukça karmaşık görünse de ilgilenmemeniz ve bıkmamanız durumunda iyi kazanç elde edebileceğiniz bir alandır. Örneğin yemekle aranız iyi mi? Eğer cevabınız ‘’Evet’’ ise yaptığınız yemeklerin videolarını çekerek Youtube üzerinden paylaşabilirsiniz. İlgi duyduğunuz alan üzerinden çalışmalarınıza devam etmeniz, zamanla sıkılmanıza da engel olacaktır.

Organik Ürünler Yaparak Para Kazanma

Bayanlar için kolay para kazanma yolları arasında yer alan organik ürünler yapmak, güzel gelir getiren bir iş alanıdır. Çünkü günümüzde organik ürünler sağlıklı yaşam açısından çok ilgi görmektedir. Organik ürünler hakkında internetten biraz araştırma yapmanız, ne yapmanız konusunda size destek olacaktır.

TV Programlarının Konuğu Olarak Para Kazanma

Bilindiği üzere yapılan TV programlarına katılan konuklar, sürekli soru sorarak ve tartışma yaratarak ortamı hareketlendirirken para da kazanmaktadırlar. Üstelik servisleri vardır, evinizden alır ve evinize bırakır. Hem eğlenmek hem de para kazanmak istiyorsanız, bu programlara katılarak para kazanabilirsiniz.

Öğrenciler için Kolay Para Kazanma Yolları

Öğrenciler için kolay para kazanma yolları arayışında iseniz, çok sevdiğiniz akıllı telefonlarınızı kullanırken para da kazanabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yapma

Online olarak yapacağınız işler arasında yer alan sanal asistanlık için özel bir eğitim almanıza gerek yoktur. Adından anlaşılacağı gibi ofis sekreterinin yaptığı işi siz online olarak yapacaksınız. Mail yazma-cevaplama, elektronik dosyalama, randevu takibi ve metin hazırlama gibi işleri yaparak ciddi bir gelir sağlayabilirsiniz.

Çeviri Yapma

Öğrenciler için kolay para kazanma yolları arasındaki çeviri yapmak, iyi bir yabancı dil bilen öğrenciler için iyi bir gelir kaynağıdır.

Fotoğraflarınızı Satma

İnternet üzerinden rahatlıkla yapabileceğiniz bu iş için çektiğiniz fotoğrafları satmanız yeterli olmaktadır. Hem hobinizi yaparken para kazanabileceğiniz bu iş için stok fotoğraf sitelerine fotoğraflarınızı yüklemeniz yeterli olacaktır. Tabi ki burada önemli olan ne tür fotoğrafların tercih edildiği tespit edebilmektir.

Sosyal Medya Hesaplarını Kullanma

Siz de takipçi sayınızı sürekli olarak artırabiliyorsanız, sosyal medya hesaplarınızı kullanarak kolayca para kazanabilirsiniz. Özellikle Instagram üzerinden takipçi sayısını kullanarak farklı yollardan gelir elde eden insanlardan siz de olabilirsiniz.

İnternetten Satış Yapma

Günümüzde çok yaygınlaşmış olan online alışveriş yöntemini kendi lehinize kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Bunun için indirimleri takip ederek ürünleri ucuza alabilir ve daha yüksek fiyata satabilirsiniz ya da kullandığınız ürünleri ikinci el satışı yapılan siteler üzerinden satabilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma, online olarak gelir elde etme yöntemlerinden bir tanesidir. Hem de favori müziğinizi dinlerken ve keyif yaparken, kazan elde etmeniz de ekstra bir keyfe neden olacaktır. Bunun için bir sürü internet sitesi bulunmaktadır ama biz sizinle en popüler olanlarını paylaşıyoruz.

Music Xray

Bu platform bir taraftan sanatçıların ünlü olmasını sağlarken, diğer yandan dinleyicilerine para kazandırmaktadır. Bunun için internet sitesine üye oluyorsunuz ve istediğiniz müziği dinleyerek her dinlediğiniz şarkı için 10 sent ödeme alıyorsunuz ve ödeme limitiniz 20 dolar olduğunda hesabınıza aktarılıyor.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Soba Baca Temizliği Yaparak Para Kazanma

Radio Loyalty

Müzik dinleyebildiğiniz gibi videolar da izlediğiniz bu programda hem video izlemek hem de müzik dinlemek için para kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanlarınızı ister hediye çeklerine dönüştürebilir ya da isterseniz nakit olarak çekim talebinde bulunabilirsiniz.

Evde Para Kazanma Yolları

Çalışandan emekliye, öğrenciden ev hanımına herkes evde para kazanma yolları sayesinde ek gelir kazanabilmektedir. Evden para kazanma için bir sürü yol olmakla birlikte seçim yaparken zorluk bile çekebilirsiniz. Ama karar verirken yetenekleriniz ve ilgi alanlarınızı düşünerek karar vermeniz başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

İnternet sitesi – blog tasarımı

HTML ve tasarım konusunda yeterli bilgiye sahipseniz ya da öğrenme konusunda hevesli iseniz, blog şablonları ya da arka planlar vb. şeyler tasarlayarak para kazanabilirsiniz. Zaten bir bilginiz varsa rahatlıkla üretken olabilirsiniz ama bilmiyorsanız internet üzerinden eğitim videolarını seyrederek denemeler yapabilirsiniz.

Drop shipping

Drop shipping, 2-bay üzerinden yapılan ve satıcının ürünlerini stoklamadan direk satışa sunduğu bir iş modelidir. Sistemde alıcılar bulunur ve adres ve ürün bedeli müşteriden alındıktan sonra tedarikçi olarak size yönlendirir ve ürünün satın aldığı ve sattığınız arasındaki fark sizin kazancınız olmaktadır.

Ütü yaparak para kazanma

Müşteri bulduktan sonra geceleri ütü yaparak evde para kazanma yolları arasında olan ütü yaparak para kazanma iş modelini tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken müşteriye ürünlerini istediği zamanda teslim etmektir. Reklam için sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

Terzilik yaparak para kazanma

Dikiş dikmeyi biliyorsanız ve aranızda iyi ise, evinizde terzilik yapabilirsiniz. Müşteriler size kıyafetlerini ya da düzeltilmesi gereken eşyalarını getirir siz de düzeltmeleri yaparak gününde teslim ederek, kazanç sağlayabilirsiniz.

Evden para kazanma yolları arasında daha birçok iş olmakla birlikte bazıları yazımızda farklı bölümlerde de anlatılmıştır. Sadece evden iş yapacaklar için birkaç ipucu sayesinde iş potansiyelinizi artırabilirsiniz.

 • Sosyal ağlar üzerinden hizmet ya da ürünlerinizi göstererek, müşteri potansiyelinizi artırabilirsiniz.
 • Bir şeyler satmak istiyorsanız kargo şirketlerini araştırarak, fiyatlar konusunda anlaşma sağlayınız.
 • En önemlisi ise, yapmaktan keyif alacağınız alanlar hakkında düşünerek karar veriniz ve mutlaka yasal kısıtlamaları kontrol ederek bir işe başlamayı deneyiniz.

Liseliler için Para Kazanma Yolları

Ekonomik koşulların zorlaşması nedeniyle siz de ailenizin ekonomisine katkıda bulunmak istiyorsanız, liseliler için para kazanma yolları arasından tercih yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Komilik Yaparak Para Kazanma

Part-time olarak çalışabileceğiniz bu iş alanında iş bulmak için çevrenizde bulunan restoranlara iş başvurusunda bulunmanız olumlu sonuç almanıza yardımcı olacak ve en azından kendi masraflarınızı karşılayabileceğiniz bir işe sahip olabilirsiniz.

Organizasyon Şirketlerinde Çalışarak Para Kazanma

Liseliler için para kazanma yolları içerisinde en kazançlı olan iştir. Organizasyon şirketlerine müracaat ederek, palyaço olabilir ya da stant elemanı olarak para kazanabilirsiniz.

Anketörlük Yaparak Para Kazanma

Diğer iş alanlarına göre daha çok çalışmanızı gerektiren ve kazancı az olan bir iş alanıdır. Ancak zor anlarınızda kurtarıcınız olacak bir iş olarak da sizlere sunulmaktadır.

Udemy ile Online Kurs Satarak Para Kazanma

Okuduğunuz alana ve bilginize güveniyorsanız, video karşısında kendinizi rahatlıkla ifade edebilecekseniz, kurs satarak öğrencilik hayatınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Twich ile Para Kazanma

Oyun oynayıp, kaliteli sohbetler yapabileceğiniz site olarak sunulan Twich’te kendinizi sevdirerek para da kazanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı