Para Kazanma

Google Play’e Uygulama Yükleyerek Para Kazanma

Spread the love

Google Play’e Uygulama Yükleyerek Para Kazanma

Mobil uygulamalar sayesinde para kazanabileceğiniz iki ayrı platform bulunmaktadır. Bunlardan ilki Apple kullanıcıları için oluşturulmuş ‘’App Store’’ olmakla birlikte ikincisi Android kullanıcılarına ait olan Google Play Store’dur.

Biz yazımızda Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma yöntemini anlatarak, bu yöntem dışında uygulama sayesinde nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız. Kullanılacak yöntemlerden bazıları program dili bilmenizi gerektirirken, bazıları sıfır bilgi gerektirmektedir.

Google Play üzerinden para kazanma yöntemleri arasında en çok bilinen uygulama yüklemektir. Uygulamaları yükledikten sonra Premium üyelik, Admob ya da uygulama için satın alma sayesinde para kazanabilirsiniz. Uygulama oluşturmak adına bir bilgi sahibi değilseniz, program üzerinden uygulama oluşturmak hakkında bilgi vererek, başlangıç yapmanız adına yardımcı olacağız.

Facebook canlı yayın para kazanma için BURAYA TIKLAYIN!

Bigo Live para kazanma için BURAYA TIKLAYIN! 

Tiktok’tan para kazanma nasıl yapılır? Detaylar için BURAYA TIKLAYIN!

Sanalika para kazanma 2020 yolları için BURAYA TIKLAYIN! 

Yazımızın Sonunda Sürpriz Sizleri Bekliyor

Google Play’e Uygulama Yükleyerek Para Kazanma

Google Play ile Nasıl Para Kazanılır?

Mobil kullanıcı sayısının artması ile birlikte telefon aracılığıyla internet kullananların sayısı da artarken, %65 gibi bir oranla üstünlük sağlamaktadır. Google yapılan araştırmalar sonucunda 2020 yılı sonu itibarıyla bu oranının %80’i geçeceğini ön görmektedir. Şirketlerinde bu durumu farkında olması nedeniyle yatırımlarını mobil üzerine yapmaktadır. Siz de şirketlerin yaptığı gibi Google Play para kazanma yöntemleri hakkında bilgi sahibi değilseniz, kendinizi geliştirerek bu alanda yatırım yapabilirsiniz.

Uygulama Geliştirerek Para Kazanın

Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma için her ne kadar programlama dili bilmeniz gerektiğini düşünseniz bile, programlama dili bilmeden de çok karmaşık olmasa bile uygulama yazabilirsiniz. Bilgi içerikli bir uygulama oluşturmak istiyorsanız, sosyal medya hesabı açmaktan daha kolay olduğunu belirtmek isteriz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Tiktok’tan Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Sadece uygulamayı yazdıktan sonra 25 dolar gibi bir ödeme yaparak uygulamayı Google Play Store’a yüklemeniz gerekmektedir. Bunu da yaptıktan sonra gelir yöntemini belirlemeniz gerekmektedir ki gelir yöntemleri hakkında bilgi sahibi değilseniz, aşağıda vereceğimiz yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

  • Uygulama içinde satın alma
  • Google Admob başvurusu yaparak reklam tıklaması ile para kazanma
  • Ücretli uygulama indirme
  • Uygulama içerisinde bağış toplama
  • Uygulama içerisinde Affiliate pazarlama
  • BGBM tarzı gelir elde etme.

Profesyonel bir şekilde uygulama yazmak için ‘’C++, Java, Eclipse, Android Stüdyo, Python, Sql’’ gibi programlama dillerinden birini bilmeniz gerekmektedir. Tasarımın kolay olması nedeniyle Android Stüdyo çok tercih edilirken, Udemy üzerinden konu ile ilgili birçok eğitim videosu verilmektedir.

30 TL ödeyerek eğitim videoları sayesinde programlama dili öğrenebilirsiniz ki öğrenmek için zaman kaybetmek istemiyorsanız, program dili bilmenizi gerektirmeyen platformlardan tercih edebilirsiniz. Hazır uygulama şablonları sunan platformlar sayesinde size uygun olan şablonu seçerek gerekli düzenlemeleri yaparak işe başlayabilirsiniz. Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma için uygulamanızı hazırladıktan sonra Play Store’a yükleyebilmeniz açısından indirmeniz için dosya sunulur.

Ancak hazır şablonlar sunan platformların bir çoğu ücret almaktadır. Şayet siz bir ödeme yapmak istemiyorsanız, ücretsiz uygulama hazırlayabileceğiniz platformları tercih edebilirsiniz. Fakat ücretsiz platformlarda kendi reklamlarını yayınladıkları için reklam geliri elde edemeyeceğiniz Google Play üzerinden para kazanmanız zorlaşacaktır.

Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma adına programlama dili bilmeden uygulama yazma adına en güvenilir platformlar ‘‘MobiRoller, Mobile Roadie, ShoutEm, AppsGeyser, Appy Pie, Good Barber” platformlarıdır.

Google Play’e Uygulama Yükleyerek Para Kazanma

Reklam İzleyerek Uygulamalardan Para Kazanın

Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma dışında reklam izleyerek para kazanabileceğiniz uygulamalarda bulunmaktadır. Şirketler uygulamalar ile anlaşma yaparak reklamlarını sunmaktadır. Reklamı yayınlanan şirket ya da kişinin para kazanması için reklamın sonuna kadar izlenmesi gerekmektedir. Açıldıktan sonra hemen kapatılan reklamlardan gösterim adına çok cüzi bir para kazanmaktadır. Ama uygulamalar sayesinde ödül kazanmak adına reklamlar sonuna kadar izlenilmektedir ve bu durumda da gelir üçe bölünür. Uygulama, video üreticisi ve izleyen olarak siz para kazanırsınız.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Telegram Para Kazanma 2020

Google Play Uygulamalar ile Para Kazanın

Bazı uygulamalar vardır ki Play Store da para kazandırmak adına oluşturulmaktadır. Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma yöntemi dışında bu uygulamaları kullanarak da para kazanabilirsiniz.   Karşılıklı para kazanmanın söz konusu olduğu uygulamalar arasında reklam tıklama, anket doldurma, Facebook’ta takip, YouTube abonelik ve Twitter beğeni yer almaktadır. Fakat bu tarz uygulamalar üzerinden yüklü paralar kazanmayı beklemeyin, aylık en fazla 200 dolar gibi bir ücret kazanabilirsiniz ki bunun içinde yurt dışı hesaplar açılması gerekmektedir. Yani üyelik sırasında kullanıcı adresinizi  Amerika lokasyonunu tercih ederek oluşturun. İsminizi kullanmanız bir sorun oluşturmazken, ödemelerinizi alabilmeniz açısından Payoneer ya da Paypal gibi hesaplardan birine sahip olmanız gerekmektedir.

Facebook canlı yayın para kazanma için BURAYA TIKLAYIN!

Bigo Live para kazanma için BURAYA TIKLAYIN! 

Tiktok’tan para kazanma nasıl yapılır? Detaylar için BURAYA TIKLAYIN!

Sanalika para kazanma 2020 yolları için BURAYA TIKLAYIN! 

Yazımızın Sonunda Sürpriz Sizleri Bekliyor

Google Play Oyunlar ile Para Kazanma

Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma dışında oyunlar sayesinde eğlenirken para kazanmanız mümkün olmaktadır. Bazı oyunlar görevler sunmakta ve verilen görevleri yapmanız durumunda ödeme yaparken, bazıları oyunu oynama süreniz üzerinden ödeme yapmaktadır. Ayrıca strateji oyunlarında oluşturduğunuz hesaplarınızı satarak da para kazanabilirsiniz. Ama öyle çok fazla para kazanmayı hayal etmeyin, sadece çekiliş özelliği bulunan oyunlar vardır ki onlar günlük 1000 dolar gibi ödüller koyarlar. Şansınız iyi ise belki onlardan kazanabilirsiniz.

Yerli oyun şirketleri para çekebilmeniz için belli bir limit sunmaktadır ve o limite yaklaşana kadar para kazanmanıza izin vermekte ve limiti doldurmanıza izin vermemektedir. Bunlar oyunlar üzerinden dolandırıcılık yapanlardır ve kendileri de reklam tıklamalarınız karşılığında para kazanmaktadır. Bu nedenle oyuna girmeden önce yorumları incelemeyi unutmayın.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Bigo Live Para Kazanma

Google Play’e Uygulama Yükleyerek Para Kazanma

Google Play Anketleri ile Para Kazanın

Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma harici anket uygulamalarını telefonunuza indirerek anketler sayesinde para kazanabilirsiniz. Güvenilir ve ödeme konusunda sorun çıkarmayan anket uygulamaları bulunmaktadır ki belli bir algoritmaya sahip olduğu için anketleri özensiz yapmanız durumunda ödemenizi yapmamaktadır.

Ülkemizde anket uygulaması sunan ve ödemelerini düzenli yapan ‘’Ben Derim Ki’’ gibi siteler olmakla birlikte daha çok yurt dışı uygulamalar para kazandırmaktadır. Bunun içinde yine Amerika adresi kullanarak anket uygulamalarına üye olmanız gerekmektedir. Hatta çoğu ilk üyelik için bonus hediye etmektedir.

Uygulamalar Hakkında Blog Oluşturun

Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma yönteminden daha kolay olan blog oluşturma çok tercih edilmemekle birlikte para kazandırmaktadır. Google Ads verileri uygulamalar hakkında aramaların yüksek olduğunu göstermektedir ama uygulamanın nasıl olduğuna dair araştırma yapan kişinin detay veren bir bloga ulaşması mümkün olmamaktadır.

Blog açarak uygulamalar hakkında yazılar yazabilirsiniz ki yazdığınız yazılar 6 ay içerisinde ilgi görmeye başlayacaktır. Artan ilgi karşısında Google Adsense başvuru yaparak siteniz için reklam almaya başlayabilirsiniz. Reklam almaya başladıktan sonra tıklamalar karşılığında para kazanabilirsiniz.

Ayrıca referans linki kullanılarak üyelik yapılması sonucunda ödeme yapan uygulamalar bulunmaktadır. Uber ilk başta üye başına 20 TL gibi bir ödeme yaparak 30 bin TL para kazanan aboneleri olmuştu. Siz de uygulamaları blogunuzda yazın ve referans linki bırakarak üye sayınız sayesinde para kazanabilirsiniz.

Tüm bunların dışında gerçekten iyi paralar kazanmak istiyorsanız, Google Play’e uygulama yükleyerek para kazanma yöntemini seçmenizi tavsiye ederiz. Fakat mutlaka biraz zamanınızı alsa da bir programlama dili öğrenin ve yarattığınız farklı uygulamalar sayesinde uygulamanızın tercih edilmesini sağlayarak kazancınızı artırın.

Evde Ek İş Başvurusu Yapın

Alt tarafta bulunan ”Yorum Yap” kısmına yazan değerli ziyaretçilerimize evde ek iş veren firmaların iletişim bilgilerini veriyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru girin.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu