Para Kazanma

Evden Para Kazanma Yolları

Spread the love

Evden Para Kazanma Yolları

Gelişen teknoloji sayesinde internet birçok alanda destek olurken, evden para kazanma yolları sunarak da hem esnek çalışmayı sevenlere imkan tanırken; hem de ek gelir sağlamak isteyenle içinde farklı fırsatlar sunmaktadır. Hatta çok fazla seçenek olması nedeniyle sunacağımız evden para kazanma yolları hakkında karar vermekte zorlanabilirsiniz ama karar sürecinde yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı değerlendirerek başarılı seçimler yapabilirsiniz.

Evden Para Kazanma Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Evden para kazanma yolları sayesinde uzaktan çalışmanın rahatlığını yaşarken, yeni bilgiler ve beceriler öğrenerek kendinizi geliştirme şansını yakalayabilirsiniz. Üstelik ulaşım ve yemek gibi ekstra masraflarınız olmayacağı için maliyet açısından da artılar sunmaktadır.

Evden para kazanma açısından tabii ki olumlu yönler olduğu gibi olumsuz yönlerde bulunmaktadır. Dikkatiniz daha kolay dağılırken, yanlış anlamalar daha çok olmakla birlikte yalnızlık hissi gibi duygusal açıdan olumsuzluklara neden olabilmektedir. Aynı zamanda iş seçimi sırasında çalışacağınız kişilere dikkat etmeniz dolandırılma gibi ihtimalleri ortadan kaldıracaktır.

Olumsuzlukları yaşamamak adına iş ve kişisel hayat dengesini sağlıklı bir şekilde kurmanız, iş vaktinizi önceden belirlemeniz hatta iş arkadaşlarınızla diyalog halinde olmanız motivasyonunuzu artıracaktır. İnternet üzerinden bir iş başvurusu yapmadan önce yasal olup olmadığı ile ilgili detaylı bir araştırma yapmanız da dolandırılma ihtimalinizi ortadan kaldıracaktır.

Evden para kazanma yolları ile ilgili vereceğimiz alternatifleri değerlendirerek, kendinize uygun olan işi tercih ederek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Evden Para Kazanma Yolları

 1. Blogculuk ve Satış Ortaklığı

Blogcu olma, evde para kazanma yolları içerisinde yer alan bir iş alanı olmakla birlikte fikirlerinizi birileri ile paylaşmak açısında harika bir fikir olarak karşımıza çıkmaktadır. Blog konusu bulmak açısından sorun yaşamanız söz konusu değildir çünkü konu açısından herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Özel bir eğitime ihtiyacınız olmadığı gibi yazdığınız sürece bloglayabilirsiniz. Süreçte zorlu olan kısım ise, arama sonuçlarında ilk sıralara çıkmaktır ki doğru bir pazarlama stratejisi ve SEO sayesinde bunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Başlangıç için blog yazarak para kazanmanız mümkün olmamaktadır ki bunun için kitlenizi büyütmek gerekmektedir. Ayrıca para kazanmanın bir diğer yolu ise, reklam alanları kiralayabilmektir. Başarılı olmanız durumunda saatte ortalama 14,90 dolar gibi bir ücret kazanabilir ve satış ortaklığı ile ürünleri kitlenize önererek komisyon alarak kazancınızı saatte ortalama 69 dolara çıkarabilirsiniz.

Evde para kazanma yolları açısından satış ortaklığı hakkında bilgi sahibi değilseniz, işe size ve kitlenize hitap edecek ürünleri tespit ederek başlayabilirsiniz. Hatta ürünleri ilk olarak kendiniz deneyerek kitlenize tavsiye ederseniz, sonuç alma konusunda başarılı olma ihtimaliniz artacaktır.

Facebook canlı yayın para kazanma için BURAYA TIKLAYIN!

Bigo Live para kazanma için BURAYA TIKLAYIN! 

Tiktok’tan para kazanma nasıl yapılır? Detaylar için BURAYA TIKLAYIN!

Sanalika para kazanma 2020 yolları için BURAYA TIKLAYIN! 

Yazımızın Sonunda Sürpriz Sizleri Bekliyor

Nasıl bir Blogcu ve Ortaklık Pazarlamacısı olunur?

 • Öncelikle kendinize bir niche belirleyin ve belirlediğiniz nichenin spesifik olmasına özen gösterin.
 • Hosting alarak domaininizi seçerek bloğunuzu açın.
 • İlgi çekebileceğini düşündüğünüz konuları belirleyerek yazılarınızı yazmaya başlayın.
 • Hitap ettiğiniz kitle sayısını artırmak için SEO taktiklerini kullanın ki çok daha fazla kitleye hitap ederek daha fazla para kazanın.
 • Niche’nize uygun olan ortaklık programlarını tercih edin ve tercih süresinde ürün kalitesi hakkında yeterli bilgiye sahip olarak ürün satıcısının geçmiş alışverişlerini inceleyin ve kara sürecinde komisyon oranlarını da dikkate alın.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Telegram Para Kazanma 2020

Evden Para Kazanma Yolları

 1. Freelancerlik

Evde para kazanma yolları arasında çok popüler olan freelancerlik, kime çalışacağınızı seçme şansınız bulunduğu için çok tercih edilmektedir. Daha bağımsız ve esnek olacağınız alanda Upwork ya da Freelancer gibi portalları kullanarak freelancer iş ilanlarını görebilirsiniz. Özellikle de mevcut bir işiniz varsa freelancer işler ek gelir kazanmanız açısından değerlendirebilir bir alandır.

Freelancer olarak yapabileceğiniz işler arasında çeviri, yazılım geliştirme, yazarlık ya da grafik tasarımı gibi farklı alanlar yer almakta olup, bu işler sayesinde ortalama saatte 32 dolar kazanma şansınız bulunmaktadır.

Freelancer Nasıl Olunur?

 • Öncelikle hangi konuda yetenekli olduğunuzu belirleyin. Böylelikle kendinize olan güveniniz ve becerileriniz sayesinde işverenleri etkileyebilirsiniz.
 • Başarılarınız, sunduklarınız, referanslarınız, iletişim bilgileriniz gibi detayları içeren bir site hazırlayın. Şayet kodlama konusunda sorun yaşarsanız, Zyro gibi mevcut site kurucularından destek alabilirsiniz.
 • Freelance platformları için üyelik işlemlerinizi gerçekleştirin ve özgeçmiş gibi bilgilerinizi yükleyin ve mutlaka web site bağlantınızı ekleyin.
 • Proje tekliflerinize dair haklarınızı korumak adına teklif ve kontrat şablonları oluşturarak yükümlülükler ve iş sonuçları hakkında bilgilendirme yapın.
 • Sosyal medya hesaplarınızı kullanarak ya da freelance platformaları aracılığıyla müşteriler bularak, iletişime geçin.

Evden Para Kazanma Yolları

 1. Online Dersler

Öğretmekle ilgili becerinize güveniyorsanız, evde para kazanma yolları arasında olan online ders vermeyi tercih edebilirsiniz. Zoom, Skype ya da WizlQ gibi programları kullanarak matematik gibi dersler üzerine online eğitim verebileceğiniz gibi, yemek yapma gibi beceriler üzerine de eğitimler düzenleyebilirsiniz. Bu işi tam zamanlı yapabileceğiniz gibi var olan işinize ek olarak part time yapmayı da deneyebilirsiniz. Online öğretmenlik konusunda bilgi sahibi değilseniz, bu alanda hazırlanmış birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Üstelik online dersler vererek saatte ortalama 32 dolar bir kazanca sahip olabilirsiniz.

Online Öğretmen Nasıl Olunur?

 • Eğitim vereceğiniz alanı seçerek, bu konuda eksiklerinizi tamamlamak için öncelikle kendinize süre tanıyın. Bir konu ya da alan üzerinde uzman olsanız bile konunuzu daraltmanız gerekebilir ki bu süreçte bir hazırlık gerektirmektedir.
 • Öğrencilerinizi araştırın ve bu sayede hem bilgili hem de eğlenceli bir ders planı hazırlayabilirsiniz.
 • Lynda, Udemy, Skillshare ve Superprof gibi web siteleri üzerinden kurslar düzenleyebilirsiniz. Hatta konu ile gerekli bilgiye sahip iseniz, kendi online eğitim sitenizi kurarak Youtube gibi sitelere bağlanarak eğitim verebilirsiniz.
 • Sosyal medya hesaplarınızı, blogları ve forumları kullanarak derslerinize dair reklamlar yapın. Hatta takipçileriniz mevcut ise, takipçilerinizin derslerden haberdar olmaları adına bir bülten aboneliğine sahip olan iniş sayfası oluşturun.

Evden Para Kazanma Yolları

 1. Online Eğitmenlik

Online eğitmenlik, evde para kazanma yolları arasında olmakla birlikte bloglamaya benzerlik göstermektedir. Çünkü eğitim ile ilgili hizmetlerinizi satmak için Youtube ya da blog gibi platformları kullanırsınız. Online öğretmenlikten farkı ise, pratik becerileri geliştirmeye yardımcı olması adına kişisel rehberlik sunulmasıdır. Kazancınız belirlediğiniz konuya göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama saatte 28 dolardır.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  UBOM Nedir? UBOM İle İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Şirket yönetimi hakkında kişileri bilgilendirmek için iş eğitmeni olabileceğiniz gibi, insanların iş ya da kişisel sorunlarına çözüm bulabilmesine yardımcı olmak için yaşam koçluğunu da tercih edebilirsiniz. Üstelik bunun için özel bir eğitime tabi olmanıza gerek olmadan kurslar yardımıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. Sadece önemli olan bu sektörde iletişim becerilerinizin güçlü olmasıdır.

Online Eğitmen Nasıl Olunur?

 • Uzmanlığınızı belirleyin ve sürekli olarak yeni şeyler öğrenmeye çalışın. Hatta eğitmenlik hakkında kaynaklar araştırın ve mümkünse sertifika almaya çalışın.
 • Web siteniz mutlaka olsun ve kurumsal bir web sitesi hazırlayın. Müşteri adaylarınız ne sunduğunuzu detaylıca görürken, fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilsin.
 • Eğitmenlik ile ilgili platformlar oluşturun hatta uygulamalar kurun.

Evden Para Kazanma Yolları

 1. Online Danışmanlık

İş verimliliği, gelir artırımı gibi detaylar nedeniyle şirketler ekspertiz amacıyla online danışmanlardan destek almaktadır ve evde para kazanma yolları açısından oldukça tercih edilen bir alandır. Tıbbi, kurumsal ya da kişisel finans gibi farklı olduğu kadar yüksek beceri isteyen alanlarda online danışmanlar faaliyet göstermektedir. Bağımsız fikirlere ilave olarak iş motivasyonu gibi farklı alanlarda da yeni beceriler öğretmeleri istenen online danışmanlar için ekibin bir elemanı olarak çalışması da istenmektedir.

Online danışmanlık için saatlik kazanılan para miktarı 11 dolar ile 28 dolar arasında değişkenlik göstermekle birlikte maliyeti çok da yüksek olmayan bir alandır.

Facebook canlı yayın para kazanma için BURAYA TIKLAYIN!

Bigo Live para kazanma için BURAYA TIKLAYIN! 

Tiktok’tan para kazanma nasıl yapılır? Detaylar için BURAYA TIKLAYIN!

Sanalika para kazanma 2020 yolları için BURAYA TIKLAYIN! 

Yazımızın Sonunda Sürpriz Sizleri Bekliyor

Online Danışman Nasıl Olunur?

 • Öncelikle iyi olduğunuz alanı belirleyin ve bu alanda uzmanlığınızı geliştirin. Bu yüzden mesleğinizle ilgili sertifikalar alabilirsiniz. Sürekli olarak olup bitenlerden haberdar olmak adına kendinizi geliştirin.
 • Sunacağınız hizmetten kimlerin faydalanabileceğini görmek adına pazarlama ve işletme planı hazırlayın. Kazanımlarınızı dikkate alarak örneğin endüstri alanında danışmanlık yapıp yapamayacağınız hakkında karar verin.
 • Online danışman olarak detayların sizler için çok önemli olduğu unutmayın ve bunun için her şeyi planlayın ve fikirlerinizin uygulanabilir biçimde sunulması gerektiğini unutmayın.
 • Sadece kısa süreli hedeflerle yetinmeyerek uzun süreli hedeflerde belirleyin. Neyi başarmak istediğinizi bilmeniz uzmanlığınızı geliştirmeniz açısından zaman kaybı yaşamamanıza yardımcı olacaktır.
 • Sunduğunuz hizmeti doğru şekilde pazarlayın. Başarılarınızın listelendiği bir web sitesi hazırlayın ve mutlu olan müşterilerinizin yorumlarını sitenizde yayınlayın.

Evden Para Kazanma Yolları

 1. Müşteri Hizmetleri Temsilciliği

Evde para kazanma yolları arasındaki müşteri hizmetleri temsilciliği karlı bir yol olmakla birlikte Sykes, Liveops ve Concentrix gibi şirketlerde müşteri hizmetleri yönetimi alanında hizmet veren şirketlerdir.

Müşteri hizmetleri temsilcisi olmak için problem çözme ve iletişim gibi niteliklere sahip olunması dışında stresli ve hızlı çalışma ortamında tertipli bir şekilde birden fazla işi yapabilmek gerekmektedir. Bu niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, Fiverr ve FlexJobs gibi freelance web sitelerine göz atarak iş ilanları bulabilirsiniz.

En az lise diploması gerektiren müşteri hizmetleri temsilciliği ile saatte ortalama 17 dolar kazanabilirsiniz. Ekipmanlar faaliyet gösterdiğiniz pozisyona göre değişkenlik gösterirken, her daim iyi bir laptopa, sabit bir internete ve kulaklığa mutlaka ihtiyaç duyacaksınız.

Nasıl Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olunur?

 • Yukarıdaki belirttiğimiz niteliklere dair çalışmalar yapın ve iletişim ile sosyal beceriler konusunda kendinizi geliştirin. Hatta bu alanda eğitim veren EON, Concord ve Communicaid gibi programlardan destek alabilirsiniz. Konu ile ilgili ücretsiz kurs veren Study aracılığıyla da kendinizi geliştirebilirsiniz.
 • Gerekli yeterliliğe sahip olduktan sonra iş bulma olasılığınızı artırmak için açık iş ilanlarına başvurun.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Soba Baca Temizliği Yaparak Para Kazanma

Evden Para Kazanma Yolları

 1. Programcılık

Evden para kazanma yolları arasında en fazla gelir sağlanan alan ise, programcılıktır. Programcılık alanı adı altında yazılım geliştiriciliği, web geliştiriciliği, veri bilimciliği gibi daha birçok iş fırsatı bulabilirsiniz. Ama burada önemli olan tek alanda uzmanlaşmaktır. Kazanacağınız saatli ücrette uzmanlık alanınıza göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 31 dolardır.

C++, Java, Python ya da PHP gibi program dillerine akim olmanız gerekmektedir. Ayrıca çoklu programlama araçları konusunda da uzman olmanız gerekirken, işe başlamanız açısından yardımcı olmak adına online bir sürü kaynak bulunmaktadır.

Programcı Nasıl Olunur?

 • Hangi alanda uzmanlaşmak istediğinize karar verin. Hedefinizi belirleyin.
 • Programlama dilleri hakkında detaylı bilgi sahibi olun. Bunun için resmi eğitimler alabileceğiniz gibi kendiniz yapabileceğiniz kaynaklardan faydalanabilirsiniz.
 • Veri yapılarını öğrenerek, algoritma ilişkileri hakkında bilgi sahibi olun. Çünkü her veri yapısı aynı tarzda çalışmaz.
 • Farklı yöntemler kullanarak kişisel projeler geliştirin. Çünkü özgeçmişinizde ve portföyünüzde kişisel projeleriniz ve tecrübeleriniz müşteri bulmanız açısından kolaylık sağlanacaktır.

Evden Para Kazanma Yolları

8. Sosyal Medya Yöneticiliği

Evde para kazanma yolları arasında olan sosyal medya yöneticiliği için para ödeyebilecek bir sürü şirket bulunmaktadır. İçerik planlama, marka itibarını ve imajını geliştirme, içerik takvimi yönetme gibi sorumluluklara sahip olan sosyal medya yöneticileri, ortalama saat başı 25 dolar kazanmaktadır.

Sosyal medya yöneticiliği için iletişim ve zaman konusunda verimli olmak gerekirken, yazarlık ve pazarlama alanında da tecrübeli olmak gerekmektedir. Bu alanda ilerlemek ve iş sahibi olabilmek adına güncel stratejiler takip edilerek zamana uyum sağlaması gerekmektedir.

Facebook canlı yayın para kazanma için BURAYA TIKLAYIN!

Bigo Live para kazanma için BURAYA TIKLAYIN! 

Tiktok’tan para kazanma nasıl yapılır? Detaylar için BURAYA TIKLAYIN!

Sanalika para kazanma 2020 yolları için BURAYA TIKLAYIN! 

Yazımızın Sonunda Sürpriz Sizleri Bekliyor

Nasıl Sosyal Medya Yöneticisi olunur?

 • Bir topluluğun yönetici olmak için kalifiye olmak adına gazetecilik ve pazarlama bölümlerinde okuyabilirsiniz. Ama bu bir zorunluluk olmamakla birlikte gerekli beceriler online eğitimler sayesinde kazanılabilmektedir.
 • Remote ve Dailyremote gibi siteleri kullanarak iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Evden Para Kazanma Yolları

9. Sanal Asistanlık

Sanal asistanlık evde para kazanma yolları arasında yer almakla birlikte çok tercih edilen bir sektördür. Uzaktan asistanlık sağlayan kişiler idari ve sekreterlik ile ilgili görevleri yerine getirmektedir. Örneğin konuşmalar metne dökülürken, rapor yazmak ya da randevu yönetmek, e-posta göndermek gibi işler yapılmaktadır.

Sanal asistanlık yaparak saat başı ortalama 29 dolar kazanabilirsiniz. Üstelik gelecek açısından sunduğunuz becerilere hakim olmanız durumunda sorun yaşamayacağınız bir sektördür.

Nasıl Sanal Asistan olunur?

 • Konu seçerek ücretinizi baştan belirleyin.
 • Mutlaka bir web siteniz olsun. Online olarak sistemde olduğunuzu gösterin.
 • Web siteniz dışında sosyal medya ile frelance platformlarını kullanın.
 • Teklifinizi oluşturarak freelancer ile ağ kurarak müşterilerle ilişki kurmanızı sağlayın.

Evde Ek İş Başvurusu Yapın

Alt tarafta bulunan ”Yorum Yap” kısmına yazan değerli ziyaretçilerimize evde ek iş veren firmaların iletişim bilgilerini veriyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru girin.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu