Evde Ek İş

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Spread the love

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde yemek yaparak para kazanmak, ev hanımları için oldukça popüler ek iş imkanlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de yemek yapmaktan ve pişirmekten hoşlanıyorsanız, hobinizi kazanca dönüştürebilir; bu iş için gerekli araştırma yaparak, planlamaya başlayabilirsiniz.

Evde Yemek Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde yemek yaparak para kazanmak için öncelikle ne tür yemek satacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonra yemeklerinizi nasıl satacağınıza karar vererek geniş kitlelere ulaşmayı başarabilirsiniz. Örneğin düğün yiyecek ve içecek hizmetlerini seçerek, geniş bir pazara hitap edebilirsiniz.

  • Daha sonra finans bölümüne geçerek ekipman ve malzemelerin listesini çıkararak bir maliyet hesaplaması yapın ama pazarlama ve reklam giderlerini eklemeyi unutmayın.
  • Evde yürüteceğiniz gıda işine yönelik yasalar hakkında bilgi almayı unutmayın.
  • Yemek yapmak için ekipmanlarınızı ve malzemelerinizi satın almaya başlayın ki bu malzemeler ve ekipmanlar yapacağınız yemek türüne göre değişkenlik gösterecektir.
  • Dükkanlara satış yapacaksanız, paketleme malzemeleri de almanız gerekmektedir.
  • Eğer catering işi yapacaksanız ki, farklı bir prosedür işlemektedir özel servis tepsileri ve kaseler almanız doğru tercih olacaktır.
  • Yaptığınız ürünlerden örnekler hazırlayarak, fotoğraflarını çekiniz ve internet aracılığıyla sosyal medya hesaplarınızdan paylaşınız ya da broşürler hazırlayarak dağıtınız.
Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Mail Okuyarak Para Kazanma

Çeviri yaparak para kazanmak için BURAYA TIKLAYIN!

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde Yemek Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde yemek yaparak para kazanılır fakat bununla ilgili net bir rakam vermek zordur. Çünkü bu yemek yapacağınız kişi sayısına ve sürekliliğine ya da çeşidine göre değişkenlik gösterecektir. Ancak size en az 700-800 TL arasında bir gelir getireceğini söyleyebiliriz.

Tabiki zamanla işlerinizi büyütür ve hitap ettiğiniz kitle sayısını artırırsanız; getirisi de gittikçe artacaktır. Mesela zamanla işleriniz çok büyürse, yetişmekte zorlanacağınız için yanınıza yardımcı almayı bile düşünebilirsiniz. Yeter ki siz kararlı olun ve planlı çalışmayı unutmayın!

Evde Yemek Yapıp Satmanın Cezası Var mı?

Evde yemek yapıp satarak para kazanmak gibi küçük işleri yapan kadınlar hem vergi vermeden esnaf olurken, hem de sigortalı sayılabiliyor. 24 günlük prim ödeyerek, 30 gün üzerinden sigortalı olarak hatta emekliye ayrılmanız bile mümkün oluyor.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Evde Ek İş İlanları İstanbul Avrupa Yakası

Vergi Kanunu’nda gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra esnaf muaflığı getirilen birçok evden yapılan işler kadınlara avantaj sağlarken, evde işçi olmadan ürün satan kadınlar vergi dairelerine başvurarak ‘’Esnaf Muafiyet Belgesi’’ alabiliyor. Belge 3 yılda bir yenilenmek zorundadır ve belge alınırken de herhangi bir ücret ödenmemektedir. Bu belgeyi aldıktan sonra eğer isterseniz kendinizi sigortalı yapabilir ve prime esas olan günlük kazanç alt sınırından on beş katı üzerinden başlamak koşuluyla, her yıl bir puan artırarak emeklilik hakkı da kazanabilirsiniz. Ama bunun içinde koşullar bulunmaktadır ve ilk koşul 18 yaşından büyük olmak koşuludur. Ayrıca sigortalı bir işte çalışmamanız gerekirken, Gelir Vergisi’nden muaf olduğunuzu da belgelemeniz istenmektedir.

Ev Yemeği Arayan Şirketler

Evden yapmış olduğunuz yemekleri satmak isterseniz çevrenizdeki kişilere satabilirsiniz ya da internet üzerinden reklam yaparak alıcılar bulabilirsiniz. Ayrıca yakınınızdaki restoran ya da pastanelerle iletişime geçerek de kendinize iş yaratabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen iş bulmakta zorlanıyorsanız, evde yemek sat uygulamaları bulunmaktadır. ‘’Armut, evdepismis’’ gibi uygulamaları kullanarak da sipariş alabilirsiniz. Hatta mobil uygulamalar üzerinden bile yemek siparişi alabilir ve ailenize sunduğunuz desteği artırabilirsiniz.

Para Kazanmak İsteyenler, Bu Yazı Tam Size Göre...  Evde Ek İş İlanları İstanbul Anadolu Yakası

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Ev Yemek Fiyatları

Ev yemek fiyatları, yemeğin türüne ve kullanılan malzemeye, kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. ‘’Evdepismis’’ gibi yemek sipariş sitelerine bakılarak fiyatlar incelendiğinde kişi sayısı da etkili olmakla birlikte teklifler 40 TL ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Tabi ki fiyatı belirleyen diğer önemli bir etken ise, yaşanılan şehirdir. Şehirden şehre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Büyük şehirler için ev yemek fiyatlarına bakıldığında;

  • Sulu yemekler 23 TL,
  • Çorbalar 11TL,
  • Sütlü tatlılar 14 TL,
  • Etli yemekler 26 TL’den satıldığı görülmektedir.

Evde Yemek Yapıp Satanların Yorumları

Evde yemek yapıp satanların yorumları incelendiğinde genellikle memnuniyet bildirilmekle birlikte kazançlarının 2.000 TL ‘ye kadar çıktıklarını belirttikleri görülürken, iş ilanlarına da devam ettikleri görülmektedir. Bu da bir reklam aracı olduğu için sitelerin yorum kısımlarına evde yemek yaptığınızı duyurarak, insanların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu